2015-2016-os tanév

SZEPTEMBER   

– a Sió-pályázat idei nyertesei

Sió LURKÓ-program

 


OKTÓBER

E-TWINNING: ORSZÁGOS I. HELY

Pavlicsek Csilla tanárnő 7.a-s diákjaival vett részt az e-twinning tavalyi fordulóján is, melyen egy birminghami iskolával közös projektet készítettek a 2014-15-ös tanév során. Országukat, szűk hazájukat, a csak arra a helyre jellemző “unikumokat” kellett megismertetniük a baráti iskolával. Az információkat e-mail-ben és élő (Skype)-beszélgetésben cserélték ki, és az így szerzett ismereteikeről újságot kellett készíteniük.

Csilla néni a 7.a tagozatos angolosaival szervezte és készítette el a projekt magyar részét, és e munkájuk országos bemutatójával meg is szerezték
az I. helyet! Szívből gratulálunk nekik!

Az e-twinningről továbbiakat ITT OLVASHATNAK!

 

– 10. 15. Tankerületi SNI-sorverseny – Gárdonyi G. Ált. Isk

II. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Rafael Rebeka 1.c, Tóth Lacika 1.a, Kiss Gyuri és Szabó Zsolt 4.a, Hepp Kevin 4.b

Felkészítőjük: Németh Szilvia

– 10. 16. Országos Bolyai Matematikai csapatverseny MEGYEI fordulója

III. hely: “Győztesek” csapata

A csapat tagjai:
Gubits Zsófia, Kaszás Réka, Masinka Szofi, Szekeres Huba 5.b

Felkészítőjük: Rábavölgyi Zoltánné, Erzsi néni


NOVEMBER   

 

– 11. 10. Tankerületi Német Szépkiejtési Verseny – Szilágyi Tagiskola

III. hely: Horváth Lili 6.b – 5-6. évfolyamon
III. hely: Rajcsányi Máté Attila 7.d – 7-8. évfolyamon

Felkészítőjük: Feketéné Bodnár Ildikó

– 11. 11. Tankerületi Illusztrációs Rajzpályázat – Petőfi S. Á. Isk.

EZÜST ECSET díj: Fekete Ádám és Kiss Gréta 3. c

– 11. 11. Tankerületi “Gazdálkodjunk együtt” vetélkedő – DSC Rudas KSZKI és K.

Dózsa 1. csapata I. helyezés és a “Legjobb Otthoni Feladat”-díj

A csapat tagjai:
Csehi Levente, Kovács Marcell, Puklus Mátyás 8.b

Dózsa 2. csapata III. helyezés és a “Legjobb Otthoni Feladat”-díj

A csapat tagjai:
Molnár Lina 8.b, Farkas Dóra, Szopori Éva 8.d

Felkészítőjük: Csibyné Vajda Tímea

– 11. 16. Városi Komplex Természettudományi Verseny – DSC Bánki D. Szk.I és G.

II. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Bodri Dániel, Csehi Levente, Molnár Csenge 8.b

Felkészítőjük: Csapó Mária, Garamvölgyi Józsefné

– 11. 17. Tankerületi GPSz Verseny – DSC Rudas

II. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Csapó Kincső, Kun Kristóf, Vajda Tibor 8.d

Felkészítőjük: Fejes Ildikó

– 11. 18. Tankerületi Paint-verseny (3-4. évfolyam) – Szilágyi tagiskola

I. hely: Viola Dorina 4.d

Felkészítője: Fejes Ildikó

 

– 11. 19. Tankerületi Játékos Műveltségi Vetélkedő – DSC Kereskedelmi ViSZKI és SzKI

II. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Budavári Panna, Délczeg Norbert, Szopori Éva, Viczai Ágota 8.d

Felkészítőjük: Csibyné Vajda Tímea

– 11. 24. Tankerületi Komplex Természettudományi Verseny – Petőfi Á. I.

I. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Borsodi Zselyke 6.b, Buda Gréta 7.a, Molnár Csenge 8.b

Felkészítőjük: Takács-Mittág Anikó

 

– 11. 21. Kistérségi Aerobic Verseny – Szigethalom

 

ARANY minősítés

A csapat tagjai:
Gyalus Gréta, Gráczer Eszter, Borbély Szonja, Gyalus Dóra, Mendi Virág (2.a, 3.a és 4.a osztályosok)

EZÜST minősítés

A csapat tagjai:
Bájics Gréta, Borbély Szonja, Bölcskei Lilla, Gráczer Eszter, Gyalus Dóra, Gyalus Gréta, Illés Dorottya, Kard Kiara, Kovács Emese, Madarász Míra, Masinka Szofi, Mendi Virág, Sánta Viktória, Vasi Lívia (2-3-4-5. évfolyamosok)

Felkészítőjük: Rábavölgyi Zoltánné, Erzsi néni

– 11. 26. Országos selejtező floorball diákolimpia II.kcs – Komárom

IV. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Nagy Benjamin 4.a, Kuminka Zsombor 3.a, Molnár Botond 3.c

Felkészítőjük: Paprika Jenő

– 11. 27. Tankerületi Játékos idegen nyelvi vetélkedő – POK

 

Emléklap: Zombori Máté (7.c, angol) és Illés Dominik (7.a, angol) részére

Felkészítőjük: Bálint Éva, Tisza Tímea

– 11. 30. “Zöldülj!” Kémia-Környezetvédelmi Verseny – DSC Lórántffy SzKI

II. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Bodri Dániel, Csehi Levente, Lengyel Ákos 8.b

Felkészítőjük: Csapó Mária


DECEMBER   

– 12. 01. Tankerületi Játékos Nyelvi Csapatverseny – DSC Rudas KSZKI és K.

NÉMET nyelv

I. hely: Dózsa 7.b csapata

A csapat tagjai:
Buda Gréta, László Sára, Szekszárdi Dóra

Felkészítőjük: Feketéné Bodnár Ildikó

ANGOL nyelv

II. hely: Dózsa 8.a csapata

A csapat tagjai:
Horváth Kitti, Kelemen Richárd, Viczenyk Fatima

Felkészítőjük: Tisza Tímea

– 12. 01. Tankerületi Nyelvi Történetíró Verseny – DSC Rudas KSZKI és K.

NÉMET nyelv

I. hely: Soós Laura 8.c, Borsodi Zselyke 6.b

II. hely: Makkai Antónia 8.c

Felkészítőik: Miklós Gabriella, Regős Gabriella

ANGOL nyelv

I. hely: Borbás Panna Eszter 6.c

III. hely: Szopori Éva 8.d

Felkészítőjük: Robinson Erika Anna

– 12. 02. Tankerületi Word-Paint Informatikai Verseny 5. évf. – Szilágyi TI.

I. hely: Gubits Zsófia 5.b

Felkészítője: Fejes Ildikó

– 12. 03. Tankerületi Angol verseny 3. évf. – Petőfi Sándor Általános Iskola

nem tagozatos
II. hely: Urbán Panka, Zárai-Halács Áron, Gál Benedek Marcell 4.d

Felkészítőik: Fülöp Krisztina, Tisza Tímea

tagozatosok

I. hely: Bükki Gergely, Kuminka Zsombor, Peredi Zoltán (3.a)

I. hely: Borbély Szonja, Kovács Dániel, Nagy Benjámin (4.a)

III. hely: Borbély Szonja, Bolysza Barnabás, Kovács Dániel

Felkészítő: Robinson Erika Anna

– 12.02 . Mikulás-Kupa: teremlabdarúgás 3-4. évf. fiainak – Dózsa Iskola

I. hely: Dózsa csapata

Tagok:

Edző és rendező : Paprika Jenő

 

– 12.02 . “Felelj, ha tudsz” Tankerületi Műveltségi 3 fordulós verseny – MMK

 

I. hely: Borsodi Zselyke, Horváth Lili, Mikuli Hanna, Szopka Tímea (6.b)

Felkészítő: Csapó Mária

 

III. hely: Fazekas Anita, Gál Jázmin, Kiss Flóra, Szép Luca Fanni (5.a)

Felkészítő: Takács-Mittág Anikó

IV. hely: Bellovits Natália, Boldizsár Angelika, György Fruzsina, Nyuli Adrienn (6.a és b)

Felkészítő: Csapó Mária

– 12. 07. Egészséges Életmód – tankerületi vetélkedő – Lórántffy SCI

 

II. hely: Farkas Dóra Anna, Koczán Krisztina, Szopori Éva, Viczai Ágota (8.d)

Felkészítő: Takács-Mittág Anikó, Temesiné Garas Anikó védőnő

 

– 12. 11. Müller Ferenc REGIONÁLIS Kémia-emlékverseny – Petőfi E.Gimn. Bonyhád

 

I. hely: Bodri Dániel, Puklus Mátyás (8.b)

Felkészítő: Csapó Mária

Nyereményük: kirándulás Bécsbe és Budapestre, a Magyar Természettudományi Múzeumba

– decembere:

Hétvégén rangos, külföldi csapatokat s felvonultató korosztályos jégkorongtornát rendeztek a dunaújvárosi Jégcsarnokban.

A IX. SANTA CLAUS KUPÁN 5 ország 20 csapata versengett egymással 3 napon keresztül.

A Dózsa iskolát is képviselték diákjaink: a 2.a osztályból Molnár Dorián, és az 5.b osztályból Gubits Zsófia nagyon szép eredményt értek el.

A kupa 9 éves története során először szerezte meg magyar csapat a győzelmet, melyhez az 1. b és a 3.a osztály fergeteges szurkolása is hozzájárult.

A győztes csapatban a 3. c osztályból Molnár Botond, a 4.a osztályból Nagy Benjámin, és a 3.a osztályból Kuminka Zsombor játszott.

A torna legjobb csatárának Kuminka Zsombort választották.

Gratulálunk a Dózsásoknak! Hajrá Acélbikák!

– 12. 21. Országos Grimm Szótárverseny – helyi fordulója

III. hely: a 7.a csapata – ezzel bejutottak a februári középdöntőbe

A csapat tagjai:
Boldis Csenge, Magyar Zsófia, Simon Kornélia, Zsákovics Dóra

Felkészítőjük: Bálint Éva

 


2016.


JANUÁR

– 01. 21. Magyar Kultúra Napja alkalmából meghirdetett “Reformkori Divat” rajzpályázat – SZIG

Arany minősítés: Rózsa Lili 7.c

Felkészítője: László Sándorné

– 01. 21. A Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett Vers- és Prózamondó verseny – SZIG

Arany minősítés: Szűcs Bátor 5.d

Felkészítője: Horváth Zoltánné

– 01. 21. A Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett Népdaléneklő (felsős) verseny – SZIG

Arany minősítés: A Dózsa iskola Kórusa

A kórus tagjai:
5.a: Bölcskei Lilla,
6.c: Fekete Dorottya, Gerzsenyi Netta, Karcsai Luca, Rabi Virág; >
7.a: Kovács Dóra;
7.c: Fábián Edina, Gál Borbála, Györki Alexandra, Nagy Anna Fruzsina, Németh Ferenc.

Felkészítője: Keszthelyiné Greschner Ágnes

– 01. 21. A Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett Népdaléneklő (alsós) verseny – SZIG

Ezüst minősítés: A Dózsa iskola 2. c osztályos énekesei

A kórus tagjai:
Bánhegyi Boglárka, Bogó Anna, Kállay-Borik Kristóf, Kékes Bálint, Kvák Bálint,
Liszonyi Hanga Bianka, Pap Lia, Vári Hédi, Varga Bence, Uitz Kata

Felkészítője: Farkasné Csecskedi Beáta

– 01. 28. Kistérségi Fizika Verseny – SZIG

IV. hely: Bodri Dániel 8.b

Különdíj: Máthé Gyula 8.b

Felkészítőjük: Garamvölgyi Józsefné


FEBRUÁR  

– 02. 02. Tankerületi Történelem verseny – Adony

I. hely: Kállay Soma, Rajcsányi Máté – 7.d csapata

Felkészítőjük: Tatár Edina

II. hely: Demcsák Erik, Szabó Máté – 6.c csapata

Felkészítőjük: Molnár Attila

Az Adonyi Szent István Általános Iskolában rendezett történelmi tankerületi versenyen a TÖRÖK KOR MAGYARORSZÁGON témakörben a Dózsa iskolások nagyon szépen szerepeltek. A fenti két helyezett csapat mellett a 7. a csapata Magyar Zsófia és Zsákovics Dóra is szép eredményt ért el. (Felkészítőjük Tatár Edina volt.)

Minden részvevőnek és helyezettnek szívből gratulálunk!

– 02. 23. Angol Szótárverseny – megyei forduló: Székesfehérvár

Az országos döntőbe jutott csapat:

tagjai: Boldis Csenge, Magyar Zsófia, Simon Kornélia, Zsákovics Dóra

Felkészítőjük: Bálint Éva

– 02. 27. Területi Aerobik Diákolimpia

I. helyezett csapat tagjai:

Borbély Szonja, Gráczer Eszter, Gyalus Dóra, Gyalus Gréta, Jeszenői Virág, Mendi Virág Éva

II. helyezett csapat tagjai:

Bölcskei Lilla, Illés Dorottya, Masinka Szofi, Sánta Viktória, Varga Emese

Felkészítőjük: Rábavölgyi Zoltánné

– 02. 27. Országos CURIE KÉMIA EMLÉKVERSENY – Területi döntő: Szekszárd

7. évfolyamon
II. hely: Szerencse Arnold 7.a

Felkészítője: Móró Józsefné

8. évfolyamon
II. hely: Bodri Dániel 8.b

Felkészítője: Csapó Mária

– 02. 13. IPPON SHOBU Diákolimpia

KATA versenyszámban
I. hely: Miskovitz Máté 4.c

Kihon Ippon KUMITE versenyszámban
II. hely és különdíj: Miskovitz Máté 4.c


MÁRCIUS   

– 03. 02. Tankerületi ANGOL Nyelvi Verseny – Arany János Általános Iskola

Nem tagozatosok
I. hely: Rózsa Lili 7.c

Felkészítője: Bálint Éva

Tagozatosok
II. hely: Szerencse Arnold 7.a

Felkészítője: Tisza Tímea

– 03. 07. Tankerületi Országismereti vetélkedő – Dózsa iskola

KI TUD TÖBBET HÍRES BRIT EMBEREKRŐL? – Angol nyelv

I. hely: Viczenyik Fatime, Vizsy Adrián 8.a

Felkészítőjük: Tisza Tímea

 

II. hely: Sárosi Anett, Viczai Ágota 8.d

Felkészítőjük: Robinson Erika Anna

 

III. hely: Viczai Blanka, Urbán Soma 6.c

Felkészítőjük: Robinson Erika Anna

KI TUD TÖBBET A VILÁGÖRÖKSÉG NÉMET KINCSEIRŐL?

I. hely: Borsodi Zselyke Eszter, Szopka Gréta Tímea 6.b

Felkészítőjük: Miklós Gabriella

 

II. hely: Gubits Zsófia Anna 5.b, Horváth Lili 6.b

Felkészítőik: Zsófié – Feketéné Bodnár Ildikó; Lilié: Miklós Gabriella

 

III. hely: Makkai Antónia, Szalai Bernadett 8.c

Felkészítőjük: Regős Gabriella

 

– 03. 08. Tankerületi Kémia Verseny – SzIG

I. hely: Szerencse Arnold 7.a

Felkészítője: Móró Józsefné Kati néni

 

Szerencse Arnold februári szekszárdi kiemelkedő teljesítménye után ismét remekelt ezen a versenyen is.

Ugyanezen a versenyen szépen szerepelt Oroszi Katrin 8. osztályos tanuló, aki IV. helyezést, valamint Lengyel Ákos 8.b osztályos tanuló, aki V. helyezést ért el. Az ő felkészítő tanáruk Csapó Mária volt.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak!

– 03. 08. Tankerületi Helyesíró Verseny – Arany János Általános Iskola

 

I. hely: Vári Gergely 4.d – tovább jutott a megyei fordulóra

Emléklap: Szekeres Anna 4.d

Felkészítőjük: Tóth-Gyalus Fruzsina

 

– 03. 10. Tankerületi Irodalmi verseny (SzJG) – Pannon Magángimnázium

I. hely: Magyar Zsófia, Simon Kornélia, Zsákovics Dóra 7.a

Felkészítőjük: Udvardi Dóra

Emléklapot kaptak:
Viczenyik Fatime 8.a
Makkai Antónia, Ősz Karina, Soós Laura 8.c

Budavári Panna, Sárosi Anett 8.d

Irodalomból jeleskedtek – Idén a Szent Johanna gimi című regénysorozat volt a téma

 

– 03. 11. Megyei SNI Szépíró verseny – Székesfehérvár

Diákjaink szép eredményeket értek el, büszkék vagyunk rájuk!

Borbély Virág, Boros Petra, Füsti Blanka, Slinszki Marcell, Sváb Gergő, Tóth Anna Dorina

 

– 03. 16. Tankerületi WORD-EXCEL Verseny – Szilágyi Tagiskola

7. évfolyamon
II. hely: Bárdos Marcell 7.c

Felkészítője: Fejes Ildikó

8. évfolyamon
I. hely: Vajda Tibor 8.d

Felkészítője: Fejes Ildikó

 

– 03. 19. Kis Biológusok Találkozója – SzIG

II. hely: Szabó Kornél 7.c

III. hely: Szabó Dorka 7.c

Felkészítőjük: Csapó Mária

– 03. 21. Tankerületi Német Verseny – Mezőfalva

I. hely: Horváth Lili, Kállai Soma, Kovács Emese, Kovács Marcell

II. hely: Borsodi Zselyke, Buda Gréta, Gubits Zsófia, Ozvald Alexandra

III. hely: Kovács Kitti, Lengyel Ákos, Szekeres Huba, Szőke János

IV. hely: Csehi Levente, Maczó Gerda, Nagy Benedek Csaba, Nagy László Áron

Felkészítőik: Baksa Judit, Miklós Gabriella


ÁPRILIS   

– 04. 05. Röplabda diákolimpia – területi elődöntő

II. hely: Dózsa csapata – továbbjutottak

A csapat tagjai:
Fister Máté, Göndör Péter, Herceg Kristóf, Horváth Tamás, Junger Tibor, Kiss Viktor, Krizsány Noel, Szabó Kornél, Szőke János, Tompai Ádám

Felkészítőjük: Szabóné Vida Andrea

– 04. 06. Vöröskereszt Elsősegélynyújtó verseny

I. helyezett: a Dózsa 8.d csapata

A csapat tagjai:
Farkas Dóra Anna, Kochán Krisztina Zsuzsanna, Sárosi Anett Enikó, Soós Vanessza Klaudia, Szopori Éva

Felkészítőjük: Temesiné Garas Anikó

– 04. 06. Tankerületi Történelmi Vetélkedő – Dózsa saját szervezésében

Második éve szervezünk iskolánkban történelmi vetélkedőt. A tavalyi jubileumi Dózsa-év után idén Mária Terézia és II. József korából mérték össze tudásukat a részvevő 11 csapat. A dózsások közül az alábbi diákok nyertek el helyezést:

I. hely: Szebenyi Meláni és Szebenyi Naomi 6.a

Felkészítőjük: Rózsa Márta

 

II. hely: Kállai Soma és Rajcsányi Máté 7.d

Felkészítőjük: Tatár Edina

Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!

– 04. 11. Tankerületi Szavalóverseny – Vasvári Pál Általános Iskola

II. hely: Varga Lelle Hanna 3.a

Felkészítőik: Huszti Józsefné

– 04. 12. Területi Szavalóverseny – Mezőfalva

I. hely: Gyalus Gréta 2.a

Felkészítőik: Bebesi Csaba, Körmöczi Melinda

I. hely: Varga Lelle Hanna 3.a

Felkészítőik: Huszti Józsefné, Böröczki Adrienn

– 04. 13. Megyei Világnyelvész verseny – Székesfehérvár

NÉMET nyelv:

III. helyezett: a Dózsa 8.d csapata – bejutottak a döntőbe

A csapat tagjai:
Borsodi Zselyke,ű Eszter, Horváth Lili, Maczó Gerda, Szopka Gréta Tímea

Felkészítőjük: Miklós Gabriella

Alábbi németes diákjaink is szép eredményeket értek el:

5. évfolyamon:
“Katzensprung” csapat: Nagy Benedek, Sánta Viktória, Szekeres Huba 5.b

7-8. évfolyamon:
“Sport-team” csapat: Kovács Marcell, Lengyel Ákos, Ozvald Alexandra 8.b

Felkészítőik: Baksa Judit, Feketéné Bodnár Ildikó, Miklós Gabriella, Regős Gabriella

ANGOL nyelv:

Angolos diákjaink is szép eredményeket értek el:

5-6. évfolyamon:
“BB8” csapat: Juhász Adorján, Tiringer Már Tege, Szabó Máté Tamás 6.c

“BGIRLS” csapat: Bogó Rebeka, Bellovits Natália, Boldizsár Angelika 6.a

7-8. évfolyamon:
“Challange” csapat: Szabó Patrik, Szopori Éva, Vajda Tibor 8.d

“Winter 2016 ” csapat: Budavári Panna, Délczeg Norbert, Halász Péter 8.d

Felkészítőik: Bálint Éva, Robinson Erika Anna, Tisza Tímea

– 04. 18. Tankerületi Természet- és Környezetismereti Verseny – Dózsa iskola

I. hely: Szabó Máté 6.c

Felkészítője: Takács-Mittág Anikó

II. hely: Szebenyi Naomi 6.a

Felkészítője: Csibyné Vajda Tímea

III. hely: Borsodi Zselyke Eszter 6.b

Felkészítőjük: Csapó Mária

– 04. 19. Röplabda Diákolimpia – megyei forduló

III. hely: Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Bognár Gábor, Fábián Levente, Gál Krisztián Ottó, Herceg Kristóf, Jakab Roland, Kaszala Martin, Kulik Noel, Lieber Krisztián (Szilágyi), Sipos Erik, Szabó Kornél

Felkészítőjük: Szabóné Vida Andrea

– 04. 21. Tankerületi Történelmi Vetélkedő – Arany János Általános Iskola

A II. világháború haditechnikája c. versenyen a dózsások 5 csapata is indult. Közülük az alábbi diákok nyertek el helyezést:

I. hely: Tompai Ádám, Széles Cseke 7.d

Felkészítőjük: Tatár Edina

II. hely: Kállai Soma és Rajcsányi Máté 7.d

Felkészítőjük: Tatár Edina

III. hely: Demcsák Erik, Szabó Máté 6.c

Felkészítőjük: Molnár Attila

Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!

– 04. 21. Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája – Regionális forduló, Százhalombatta

Kutatásmódszertan katergóriában

I. hely: Szabó Dorka 7.c

Felkészítője: Csapó Mária

 

– 04. 22. Vöröskereszt Elsősegélynyújtó verseny – Nádasladány: megyei forduló

V. helyezett: a Dózsa 8.d csapata

A csapat tagjai:
Farkas Dóra Anna, Kochán Krisztina Zsuzsanna, Sárosi Anett Enikó, Soós Vanessza Klaudia, Szopori Éva

Felkészítőjük: Temesiné Garas Anikó

– 04. 24. Országos Hiphop Táncverseny – Budapest

III. hely: Ladányi Dominika 6.a – egyéniben

– 04. 24. Fejér Kupa – Modern Tánc kategória

II. hely: Wesley da Capo AMI csapata

A csapat tagjai:
Boldizsár Angelika, Bogdán Anna, Maczó Gerda,
Nyuli Adrienn, Tángli Vivien, Tángli Anetta, Villányi Vivien

– 04. 27. Tankerületi Matematikai-logikai Verseny – Szilágyi Tagiskola

III. hely: Nagy-Vida Luca 1.a

Felkészítőjük: Jánosiné Szekfű Andrea, Schmidt-Szabó Gabriella

 

III. hely: Horváth Bálint 3.c

Felkészítőjük: Fülöp Krisztina, Gajdó Krisztina

– 04. 28. Tankerületi “Szépen olvasók versenye” – Baracsi Széchenyi Zsigmond Á. I.

I. hely: Szabó Zalán 1.d

Felkészítőjük: Feketéné Csecskedi Beáta, Hargitai Ferencné

 

III. hely: Kiss Gréta 3.c

Felkészítőjük: Fülöp Krisztina, Gajdó Krisztina

 

– 04. 28. Tankerületi “Szépen írók versenye” – Baracsi Széchenyi Zsigmond Á. I.

ARANY minősítés: Pahocsa Kamilla Anna 1.a

Felkészítőjük: Jánosiné Szekfű Andrea, Schmidt-Szabó Gabriella

– 04. 28. Tankerületi Környezetvédelmi Vetélkedő – Baracsi Széchenyi Zsigmond Á. I.

III. helyezett: a Dózsa csapata

A csapat tagjai:
Gubits Zsófia Anna 5.b
Borsodi Zselyke Eszter 6.b
Buda Gréta 7.b
Viczai Ágota 8.d

Felkészítőjük: Takács-Mittág Anikó

– 04. . Kéttannyelvű iskolák Angol Versmondó Versenye – ADONY

III. hely: Varga Viktória 1.a

Felkészítője: Pavlicsek Csilla

Különdíj: Stamler Maya 4.a

Felkészítője: Robinson Erika Anna

Emléklapot kaptak:

Jeszenői Milán és Peredi Nóra 1.a (Pavlicsek Csilla)

Darab Márton, Gallai Réka Krisztina, Peredi Zoltán 3.a; Borbély Szonja 4.a (Robinson Erika Anna)


MÁJUS

– 05. 05. Megyei “Bárczi Gusztáv” magyar verseny – Seregélyes

I. hely: Sváb Gergő 7.d

– 05. 07. Országos “Curie Kémiai Emlékverseny “ – országos forduló

X. hely: Szerencse Arnold 7.a – a meghívott 20 főből. Gratulálunk!

Felkészítője: Móró Józsefné

– 05. 09. Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája – országos döntő, Budapest

Kutatásmódszertan katergória, “Ember a természetben” műveltségterület

II. hely: Szabó Dorka 7.c

Felkészítője: Csapó Mária

Kutatásmódszertan katergória, “Életvitel és gyakorlati ismeretek” műveltségi terület

II. hely: Szabó Kornél 7.c

Felkészítője: Csapó Mária

– 05. 20. “A fejfedő és viselője”
Országos Kép- és Tárgyalkotó verseny – döntő
– Badacsonytomaj

Különdíj: Domboróczky Jázmin és Lőwinger Dorka

A Wesley-Da Capó művészeti iskolából 5 dózsás diák is bekerült az országos döntőbe, melyen 23 intézmény 125 diákja vett részt. A két fenti díjazotton kívül még Boros Petra, Polányi Andrea és Urbán Soma is részt vehetett a badacsonytomaji döntőbe. Gratulálunk nekik is, és felkészítőjüknek, László Sándorné Ági néninek! A döntős alkotásokat a Bartók Színházban is bemutatták a művészeti iskola Gálájának napján.

– 05. 21-22. XIII. JKA korosztályos KARATE EURÓPA BAJNOKSÁG – Nis, Szerbia

Az európa bajnokágon a magyar válogatottban két Dózsás tanuló is helyet kapott, akik kiválóan szerepeltek ezen a rangos versenyen

II. hely (ezüst érem) KÁLLAI GÁBOR 3.a
“kihon ippon kumite versenyszám egyéni kategóriájában, 9 évesek között

II. hely (ezüst érem) MISKOVITZ MÁTÉ 4.c
KATA versenyszám csapat kategóriájában, 10-11 évesek között

Gratulálunk, mi is nagyon büszkék vagyunk rátok!

– 05. 31. Iskolai olvasási verseny – Szilágyi

I. hely: Gubits Zófia 5.b

Felkészítője: Körmöczi Melinda


JÚNIUS

– 06. 01. “Az én színházam” c. tankerületi rajzpályázat – Bartók Kamaraszínház

Alsós kategóriában

I. hely: Rácz Lia 3.

Nyereménye: két darab alsós bérlet a 2016/17-es évadra

– 06. 02. “Tűzről pattant” országos rajzpályázat – Országos Tűzmegelőzési Bizottság

MONTÁZS-kategória, Fejér Megye, 6-10 évesek korcsoportjában:

II. hely: Simon Réka

III. hely: Pász Rebeka

– 06. 03. “Az én szótáram” országos GRIMM-verseny – I. helyezés

A Dózsa iskola tanulói az utóbbi években több országos verseny döntőjében vettek részt, melyekről, így a mostani angol nyelvi viadalról is szép eredménnyel térhettek haza.

A Grimm Kiadó Tiéd a Szó-Tár címen meghirdetett országos versenyén vett részt a Dózsa György Általános Iskola diákjaiból alkotott angol nyelvű négy fős csapat, akik kimagasló eredményt, első helyezést értek el. Ez hatalmas siker, hiszen kategóriájukban 212 induló gárda közül sikerült felérni a dobogó legfelső fokára. A győzelem mellé ajándék is járt, melynek díjátadójára a szegedi Szent-Györgyi Albert Agóriában került sor. A gyermekek fődíjként 5 éjszakás, 6 napos londoni tanulmányutat nyertek, emellett 140000ft-os vásárlási utalványt hoztak haza az iskola könyvtárának részére. A csapat felkészítő pedagógusa Bálint Éva volt, míg a győztes csapat tagjai Boldis Csenge Anett, Simon Kornélia, Zsákovics Dóra és Magyar Zsófia.

– 06. 10. Tankerületi Lázár Ervin vetélkedő – József Attila Könyvtár

II. hely: Rácz Lia

A Lázár Ervin jubileumi évben a városi könyvtár 3 fordulós levelező versenyt hirdetett meg. Gratulálunk Liának és felkészítőjének, Gajdó Krisztina tanító néninek!


GRATULÁLUNK MINDEN DIÁKUNKNAK ÉS FELKÉSZÍTŐ TANÁRAIKNAK
A KIVÁLÓ EREDMÉNYEIKHEZ!