A felsősöknek ezzel párhuzamosan: témahét, 5-6. illetve 7-8. évfolyamon, külön témában:
TÉMAHÉT
2009. november 9-13.
HÉTFŐ
7.45: Dózsa-hét megnyitó műsor (6.d) – tornaterem
8:00-13:30: Nyelv/Uszoda/Védőnő/Informatika/Parlagfű (7-8.)
Táplálkozás/Hulladékhasznosítás/Környezetvédelem
Kerékpárügyességi verseny
12:45: Reneszánsz gitár-ének bemutató – aula (Felsős)
14:00: Elsősök avatása – tornaterem
KEDD
8:00-13:30: Biztonságos közlekedés/Matematika (piac)/ (7-8.)
Környezetünk/Környezetszennyezés/Energiaforrások/
Kulcsi szélerőmű (előadás)
12:45: Reneszánsz táncház – aula (Felsős)
14:00: Alsós tanulmányi versenyek – tantermek
(versmondás, komplex, matematikai, helyesírási)
14:00-15:00: Alsós táncház – aula
SZERDA
8:00-13:30: Környezetünk/Környezetszennyezés/Otthonunk a Föld/
Nyelv/Informatika/Matematika
13:30-15:30-ig: Hagyományőrző várjátékok és népi játékok
– tornaterem
13:30-14:30: Játszóház a 3-4. évfolyamosoknak – tantermek
13:30-14:30: Reneszánsz fodrász- és sminkverseny – 2. em. (F)
Reneszánsz filmek vetítése – 233. és 236. terem (F)
CSÜTÖRTÖK
8:00-13:30: Energiaforrások: Solanova-ház, Kulcsi szélerőmű
(kirándulás) / Uszoda / 14:00-tól Apáczai-verseny
13:30: Komédiás előadás – tornaterem
14:00-15:30: Műveltségi vetélkedő a 3-4. évfolyamnak – tornat.
14:00-15:00: Játszóház az 1-2. évfolyamosoknak – tantermek
14:00-tól: APÁCZAI TEHETSÉGKUTATÓ TERMÉSZETTUDOMÁNYOS ORSZÁGOS VERSENY fordulója
PÉNTEK
8:00: Dózsa-hét zárása, KÉK-NAP kezdete – alsósok, tornaterem
8:00-13:00: A reneszánsz-témahét zárónapja (felsős)
08:00-9:00: Tesztfeladatok a hét tantárgyaiból
9:00- 11:00: Pajzs-bemutatók, osztály-előadások, sportvetélkedők
8.00-9:00: 7-8. évfolyam: Reformkóstoló készítése a diákoknak
9.00-10:00: 7-8. évfolyam: Tűzoltó, rendőrautó, Vöröskereszt-show
10.00-11:00: 7-8. évfolyam: Profi sportolók kvízjátéka
11:00-12:00: Barátságos mérkőzés a Dunaferr Férfi
kézilabdacsapat tagjaival (7-8.évfolyamosok)
11:00: Eredményhirdetés (felsős)
a pajzsrajzoló-verseny győztes osztályának lovaggá ütése
11:30-13:00: fotózkodás, zene-előadás, arcfestés, lakoma,
zsonglőrök bemutatója, stb.
14:30-16:30: Alsós disco – aula
17:30-20:30: Felsős disco – aula