Fényességes Csillag, Szent László

2017-03-21

Iskolánk immáron 3. éve rendez tankerületi történelmi vetélkedőt. A páros verseny tagjainak az idei jubileumi évben I. Szent László király életrajzából, uralkodásából, az őt övező mondákból kellett felkészülnie.

 

Iskolánkon kívül eljöttek hozzánk a Kulcsi Fekete István Általános Iskola, Az Adonyi Szent István Általános Iskola és AMI, valamint a Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános iskola diákjai is. Összesen 11 csapat versengett egymással 2017. március 21-én a Dózsa iskola történelem termében. A meglehetősen nehéz feladatok kiértékelése során végül a következő eredmény alakult ki:

 

I. hely – Kulcsi Fekete István Általános Iskola

A csapat tagjai: Ficsúr Barnabás, Hegedűs Kelemen.

Felkészítőjük: Majoros Anikó

II. hely – Dózsa iskola 7. c csapata

A csapat tagjai: Szabó Máté és Urbán Soma 7.c

Felkészítőjük: Molnár Attila

III. hely – Dózsa iskola 8.d csapata

A csapat tagjai: Kállai Soma és Rajcsányi Máté 8.d

Felkészítőjük: Tatár Edina

 

 

 

Kis biológusok találkozója

2017-03-25

A Széchenyi István Gimnáziumban március 25-én került sor a Kis Biológusok Találkozójára, melyen iskolánk is már évek óta részt vesz.

A diákoknak egy választott témában kell kutatómunkát végeznie, majd azt egy ppt-fájlal kísért előadással bemutatnia.

I. helyezés: Szabó Kornél 8.c

 

Felkészítője: Csapó Mária tanárnő 

Gratulálunk mindkettőjüknek!

Néptánc-siker

2017-03-25

 

2017. március 25-én rendezték meg Székesfehérváron az V. Mezőföld Virágai Szóló Táncversenyt.

Iskolánkból az I. korosztályban két diákunk vett részt:

Kliszki Luca 2. c 

Fekete Noémi 1. c 

“Mezőföld Virágai Díj” valamint a

“Leghitelesebben táncoló táncosok Különdíját”

nyerték el.

Gratulálunk szép eredményükhöz!

 

Röplabdásaink sikere

2017-03-21-22

Röplabdásaink 2017. március 22-23-án a székesfehérvári Felsővárosi Általános Iskolában megrendezett Röplabda Diákolimpián vettek részt.

Az alábbi eredményekkel érkeztek haza:

 

II. hely: a IV. korcsoportos fiúk csapata, 

akik ezzel továbbjutottak az országos elődöntőre.

A csapat tagjai:

Herceg Kristóf 7.c, Jakab Roland 5.b, Kiss Viktor 8.a, Kulik Noel 5.b, Nagy Péter 8.d, Szabó Kornél 8.c, Szabó Máté 7.c, Szőke János 8.d, Tóth Bence 6.b, Tóth Gergely 7.a.

 

III. hely: a III. korcsoportos lányaink csapata

 

A csapat tagjai:

Dolmány Dorina Kitti 5.b, Fejes Réka 5.b, Nagy Nikolett 5.b, Poszet Alexandra 4.b, Simon Réka 4.b, Szili Eliza 5.b, Tomanóczy Eszter 4.a, Uitz Nóra 5.b, Váradi Arabella 5.c

 

 

III. hely: a III. korcsoportos fiaink csapata

A csapat tagjai:

Béres Mátyás 5.c, Fábián Levente 5.a, Gyurcsó Gábor 5.a, Herceg Kristóf 7.c, Jakab Roland 5.b, Kulik Noel 5.b, Peredi Zoltán 4.a, Sipos Erik 5.b, Tóth Bence 6.b

Kísérőjük volt: Szabóné Vida Andrea

Gratulálunk!

 

Rácalmás Kupa – Sakkverseny

2017-03-11

A 2017. évi Fejér megyei Sakkverseny sorozatának első állomása a Rácalmás Kupa, melyet március 11-én rendeztek meg. A szervezők: Fejér Megyei Sakkszövetség, Királysakk SE, Művelődési Ház és Könyvtár, Rácalmás.

 

A 6 fordulós, svájci rendszerű versenyen a részvevők 20-20 perc gondolkodási időt kapnak.

Iskolánkból a 2. korcsoport lány csoportjában

MILEK PETRA 2. c osztályos tanulónk III. helyezést ért el.

 

Gratulálunki!