“Digitális kalandoraink” sikere

2017. május 26.

 

“Nagy digitális kaland” elnevezésű versenyt országszerte, több helyszínen, de egy időpontban rendezték meg.

Ezen 3 fős csapatok vehettek részt két kategóriában: 3-4. évfolyamosok, és 5-6. évfolyamosok kategóriájában.

A digitális világgal, a logikus, algoritmikus gondolkodással, internetbiztonsággal kapcsolatos izgalmas, játékos küldetést kellett online teljesíteniük 60 perc alatt.

A dunaújvárosi helyszínen, a Rudasban, iskolánkból a 6. b csapata vett részt, ahol a II. kategóriában

´

III. HELYEZÉST értek el.

´

A csapat tagjai:

Gubits Zsófia, Kovács Máté, Szekeres Huba

Felkészítőjük: Fejes Ildikó tanárnő

´

Gratulálunk mindenkinek!

 

Irodalmi kirándulás Budapesten

2017. május 24-én a 7.a és 7.b osztály osztályfőnökeik kíséretében,

magyar tanáruk, Nagyidai Zsuzsanna tanárnő szervezésében

Budapestre utaztak.

´

Utazásuk alapja Arany János születésének 200. évfordulója volt. 

Először a Petőfi Irodalmi Múzeumot és a vele kapcsolatos Ady-lakásmúzeumot keresték fel, egyúttal megtekintve a kiállításokat, majd csoportmunkában végzett interaktív tanórán is részt vettek.

Rövid pihenő és “Ki mit tud” után pedig a Nemzeti Színházban vezették körbe őket. 

´

GALÉRIA

 

Június havi programjaink

JÚNIUS

´

– 06. 01. Környezetvédelmi Világnap 

– 06. 12. 14 óra: Osztályozó értekezlet – 2. félév zárása

– 06. 13. DÖK-GYEREKNAP (tanítás nélküli munkanap)

´

                  Alsósok:

Az alsós osztályok az MMK ligetében töltik majd a délelőttöt, ahol

ÖKÖ-játékok és bábelőadás várja őket.

´

  Felsősök:

– legkésőbb 3/4 10-ig érkezése (gyülekezés) a Mozinál

– 10:00: Mozifilm megtekintése

– kb. 3/4 12 – 13:50 között szabadprogram

– 14:00: Záher Gábor előadása

´

 – 06. 15. Utolsó tanítási nap

                      – 1-2. óra: 8. osztályosok boldondballagása

                   – 3-4. óra: 7-8. évfolyam számára ballagási próba

´

06. 16. BALLAGÁS

                     Ballagás menetrendje:

      – 15:55-kor: 7. osztályosok átadják a tantermeket a 8. évfolyamosoknak

      – 16:00-16:30: Utolsó osztályfőnöki óra és búcsú a 8. évfolyamnak

      – 16:30-16:45-ig: rokonok, barátok átadhatják ajándékaikat, majd levonulnak az udvarra

      – 17:00-kb. 17:45ig: ballagási menet, műsor, igazgatói beszéd, jutalmak és díjak átadása

A végén az osztályfőnök kikíséri osztályát az iskola elé, majd a diákok visszajönnek holmijaikért és távoznak családjaikkal.

GALÉRIA – duol.hu

´

06. 22. 17 órakor: TANÉVZÁRÓ ÜNNEPSÉG 

        Kérjük a hiányzók a nyitott napokon fáradjanak be a bizonyítványukért.

– 06. 23-28: Továbbképzés (tanári kar érintettjei)

– 06. 30. Tanévzáró értekezlet

– 07. 03. Tanárok nyári szabadságának kezdete

´

´

Országos Elődöntő – röplabda

 

2017. május 23-án Szentendrén rendezték meg a RÖPLABDA DIÁKOLIMPIA országos elődöntőjét is.

 

Iskolánkból, a IV. korcsoportos csapat

II. helyezést

ért el!

 

 

A csapat tagjai.:

8. évfolyamon: Kiss Viktor, Nagy Péter, Szabó Kornél, Szőke János;

7. évfolyamon: Herceg Kristóf, Szabó Máté, Tóth Gergely

5-6. évfolyamon: Jakab Roland, Kulik Noel, Tóth Bence

 

Edző: Szűcs Ákos

Testnevelő: Szabóné Vida Andrea

 

Gratulálunk!

 

Kézilabda Országos Elődöntő

 

2017. május 23-án Kiskőrösön rendezték meg a Kézilabda Diákolimpia országos elődöntőjét.

A IV. korcsoportban iskolánk kézilabda-akadémiás csapata a következő eredménnyel büszkélkedhet:

 

I. HELY:

DUNAÚJVÁROSI DÓZSA GY. ÁLT. ISK. (Szilágyi Tagiskolával együtt)

 

A csapat tagjai:

Balogh Dóra (6.c), Bankó Zoé (Szilágyi), Cserepes Laura (8.b), Gál Borbála Kinga (8.c), Hólik Anna (6.a), Keresztes Eliza (Szilágyi), Kiss Flóra (6.a), Koronczai Petra (8.d), Németh Kata (8.d), Pál Eszter (8.d), Péli Dorottya (5.d), Sztacho Natália (8.d)

 

Edzőjük: Meggyes Rita