FEOSZ-vetélkedő

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) 2010 őszén országos fogyasztóvédelmi vetélkedőt indított általános és középiskolások körében, melynek célja a 12-16 éves gyermekek tudatos fogyasztói magatartásának kialakítása volt. A vetélkedő első része hat fordulós internetes vetélkedő volt. Vásárlás, élelmiszerek, internet, zsebpénz használat, egészség, reklám, jótállás, szavatosság, utazás, reklám és pénzügyek témakörét foglalta magába. Háromfős csapatok versenyezhettek. Összesen 235 csapat vett részt, mely több mint 700 gyereket jelent országszerte.

A legjobbak 2011. május 12.-én Budapesten, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara székházában játékos formában mérték össze tudásukat. A döntőben szituációs játékok (pl. reklamáció nem a lefoglaltnak megfelelő szállodai szoba esetén, mit teszünk, ha a vásárolt mp3-lejátszó pár nap alatt elromlik), totó, keresztrejtvény, egészséges étkezés összeállítása adott pénzösszegből, a gyerekek kifejezőkészségére és rajztudására (tisztességtelen reklám rajzolása és indoklása) irányuló feladatok szerepeltek a fogyasztóvédelmet érintő témákban.

Iskolánkból 3 csapat vett részt az egész éves munkában, melyből 2 csapat bejutott az országos döntőbe. Szabó Réka, Vadász Martina és Nagy Zsófia REMAZSO csapatnévvel, Olasz Martin, Bartos Gábor és Varga Bence pedig MARGABEN csapatnévvel versenyzett a döntőben.  Mindannyian 7.c osztályos tanulók. A fiúk csapata V. helyen, a lányok csapata VI. helyen végzett. Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó.

2008-2009-es tanév végi eredményünk

A 2008-2009-es tanév végi eredményünk

Iskolai magatartás: 4,20

Iskolai szorgalom: 4,14

Tanulmányi átlag 4-8. évf.: 4,19

Az év díjazottjai

DÍJ NEVE 5-6. évfolyam 7-8. évfolyam
DÓZSA-DÍJ Dávid Bettina 8.c

Az év tanulója

Deutschmann Ádám 6.a

Kisded Kinga 7.a

Az év legjobbja magyarból

Illés Nóra 5.c

matematikából Kopp Bendegúz 6.c

fizikából

kémiából

biológiából

földrjazból

történelemből
német nyelvből

Korányi-Varga Kitti 7.b

angol nyelvből

Lampert Viktor 5.a
Thigarghar Leila 6.a

Ambrus Bence 8.a

énekből

Kovács Fanni 5.c

technikából

számítástechnikából

Ambrus Bence 8.a

kreatív vizuális alkotója

Breznyán Alíz 5.b
Vasi Lili 5.b

Venkei Patrícia 7.a

az év versmondója
az év prózamondója
az év egyéni sportolója

Halász Evelin 6.c

Rea Patrícia 8.a

az év sportcsapata

8.a csapata LADIK
Fiú kézilabdacsapat

KÖZÖSSÉGÉRT-DÍJ

JAM Buli Rt. 5.c

Antal Péter Levente 8.b

ALAPÍTVÁNYI DÍJ

Breznyán Alíz 5.b
Kemény Dóra 5.a
Veres-Kovács Petra 6.d

Kirinovits Barbara 8.b
Prókai Martin 8.b

 

Különdíjak

NÉV EREDMÉNY
Mészáros Mirtill 4.c Városi és Megyei Szemere Gyula Helyesírási Verseny 1. hely
Felkészítője: Gajdó Krisztina
Szeder Patrik 4.a Városi Logikai Matematikai verseny 1., és a Z rínyi Országos Matematikaversenyen megyei 12. helyezés
Felkészítője: Nagy Istvánné
Szűcs Máté, Vasánszki Virág 3.c Kiváló sporteredményeikért
Balogh Lili 4.c
Jónás Fanni 4.b
Mészáros Emma 4.a
A Közösségért Díj – Alapítványunk díja

 

Kitűnő tanulmányi eredményű diákjaink

NÉV osztály
Horváth Kitti 1.a
Menesdorfer Fanni 1.a
Oroszi Katrin Adelhide 1.a
Sallai Klaudia Nikoletta 1.a
Szalai Gréta 1.a
Viczenyik Fatime 1.a
Vizsy Adrián 1.a
Bodri Dániel 1.b
Dömötör Petra 1.b
Kovács Marcell 1.b
Molnár Csenge 1.b
Rehák Ádám 1.b
Godán Virág 1.c
Gáspár Judit 1.c
Hankusz Henrietta 1.c
Karcsai Róza 1.c
Ruff Tamás 1.c
Szalai Bernadett 1.c
Bánhegyi Barnabás 1.d
Bartek Máté 1.d
Farkas Dóra 1.d
Halász Péter 1.d
Szopori Éva 1.d
Vajda Tibor 1.d
Váraljai Liza 1.d
Viczai Ágota 1.d
Balla Ákos 2.a
Deutschmann Máté 2.a
Pölöskei Tamás Máté 2.a
Salgó Gábor Máté 2.a
Balogh Barnabás 2.b
Fejes Dávid 2.b
Karcsai Judit Kincső 2.b
Major Szabolcs 2.b
Vitális Dávid Imre 2.b
Zemankó István Joel 2.b
Dávid Anita 2.c
Erdős Tamás Arnold 2.c
Garamszegi Márk 2.c
Köller Donát Ákos 2.c
Bankó Zsófia 2.d
Cserpes Fanni 2.d
Fekete Sára Panna 2.d
Fekete Soma Huba 2.d
Komiszár Kata 2.d
Rafai Rudolf 3.a
Viczkó Vivien 3.a
Bozóki Máté Tamás 3.b
Csuka Marcell 3.b
Fazekas Alexa 3.b
Fekete Vivien Vanessza 3.b
Bali Bettina Gréta 3.c
Fábián Dóra 3.c
Nagy Dávid 3.c
Rácz Lili 3.c
Szabó Dorottya 3.c
Baumühler Viktória 4.a
Bodri Nikolett 4.a
Makrai Mercédesz 4.a
Mészáros Bertalan 4.a
Mészáros Emma 4.a
Nyegota Petra 4.a
Szeder Patrik 4.a
Vincze Zsuzsa 4.a
Kovács Panna Noémi 4.b
Miholics Árpád 4.b
Szenci Balázs 4.b
Balogh Lili 4.c
Bazsár Martin 4.c
Mészáros Mirtill Alexa 4.c
Szepesi Hanna Eszter 4.c
Lampert Viktor 5.a
Tóháti Rebeka Gyöngyvér 5.a
Breznyán Alíz 5.b
Császár Enikő Mercédesz 5.b
Ozvald Dominika 5.b
Vasi Lili 5.b
Béres Bettina Bernadett 5.c
Tigharghar Leila 6.a
Kisded Kinga 7.a
Borbély Gabriella 7.b
Korányi-Varga Kitti 7.b
Antal Péter Levente 8.b
Kirinovits Barbara 8.b
Dávid Bettina 8.c
Fritz Petra 8.c
Fritz Renáta 8.c
Mészáros Csaba 8.c

Köszönet

2008. augusztus végén tudtuk meg, hogy a HEFOP 3.1.3-as pályázaton nyertes intézményekben a szövegértés-szövegalkotás kompetenciaterületen a tankönyveket nem biztosítják.
     A szeptemberi szülői értekezleten a szülők segítségét kértük, hogy gyermekeink tankönyvgondja megoldódjon.
     Köszönetünket fejezzük ki az alábbi szülőknek, hogy több száz oldalt fénymásolva, összefűzve, folyamatosan segítettek nekünk. Áldozatos munkájuk nélkül nem tudtuk volna megoldani tanulóink szaktárgyi előmenetelét. Hisszük, hogyha az új utak felfedezésében és megépítésében szövetségesek vagyunk, az gyermekeink javára válik.

5. a osztály:
                   Hatvani-Tóth Krisztina
                   Kemény Józsefné
                   Szabó Márta

6. a osztály:
                   Omodi Zsuzsanna
                   Szlobodáné Somogyi Judit
                   Verbóné Györök Márta

6. c osztály:
                   Deák-Simon Bernadett
                   Halászné Morva Orsolya
                   Kárpáti Gábor
                   Kocsa Piroska

                   Németh Lászlóné
7. c osztály:
                   Banyáriné Fehér Hajnalka
                   Fábián Erika
                   Pajor Szilvia
                   Stadler Miklósné
                   Szabó Zoltánné
                   Tóth Péterné
                   Vereb Jánosné


Korsoveczkiné B. Erzsébet                 Tóth Györgyné                        Dömötörné G. Erika
                 igazgatónő                               projectvezető                               szaktanár

2007-2008-as tanév végi eredményünk

A 2007-2008-as tanév végi eredményünk

Iskolai magatartás: 4,35

Iskolai szorgalom: 4,09

Felsős tanulmányi átlag: ~4,0

Az év díjazottjai

vissza

DÍJ NEVE 5-6. évfolyam 7-8. évfolyam
DÓZSA-DÍJ

Az év tanulója

Kisded Kinga 6.a

Szente Csilla 8.b
Kitűnő tanulmányi eredmény, Városi Német Szépkiejtési verseny 1. hely
Az év legjobbja magyarból

Deutschmann Ádám 5.a
Gajdácsi Klaudia 6.b

Németh Adrienn
Németh Brenda
Horváth Nikolett
Majzik Miranda
Rideg Nikolett
a 7.a osztály tanulói a Megyei Médiaversenyen elért 5. helyezésért

matematikából Kopp Bendegúz 5.c

fizikából

kémiából

Fritz Renáta 7.c
Kistérségi kémiaversenyen elért 1. helyezésért

biológiából

földrjazból

történelemből Füzes Péter 8.c
Országos történelemversenyen elért 7. helyezésért
német nyelvből

Juhász Vivien 6.b
Korányi-Varga Kitti 6.b

Mrázik Illés 7.b
Városi Német nyelvi fordítóversenyen elért 1.helyezésért
Kaszás Bence 8.a
Próbafelvételi: Kőrösi 3. hely, Széchenyi 2. hely

angol nyelvből

Tighargar Leila 5.a
Ásványi Dániel 6.a

Pádár Laura 8.a
Városi Angol nyelvi verseny 1. helyezésért

énekből
technikából

számítástechnikából

Ambrus Bence 7.a

kreatív vizuális alkotója

az év versmondója
az év egyéni sportolója

Halász Orsolya 6.a

az év sportcsapata

A röplabdacsapat

KÖZÖSSÉGÉRT-DÍJ

5. d osztály

Supola Dóra 8.a
Molnár Zoltán 8.a

ALAPÍTVÁNYI DÍJ

Kozma János 5.a
Kálmán Krisztina 5.b
Hermann Virginia

 

Különdíjak

NÉV EREDMÉNY
Szeder Patrik 3.a Zrínyi Országos Matematikaversenyen iskolánk legeredményesebb versenyzője
Felkészítője: Nagy Istvánné
Szűcs Máté, Vasánszki Virág 2.c Kiváló sporteredményeikért
Lampert Viktor 4.a
Illés Nóra 4.c
Bánóczki Réka 4.d
A Dózsás Tanulókért és Tanáraikért Alapítvány által adományozott könyvjutalomban részesültek

 

Kitűnő tanulmányi eredményű diákjaink

NÉV osztály
Deutchmann Máté 1.a
Kárász Tamás 1.a
Pölöskei Tamás Máté 1.a
Salgó Gábor Máté 1.a
Soós Laura Klaudia 1.a
Tóth Dániel 1.a
Balogh Barnabás 1.b
Fejes Dávid 1.b
Karamcsi Kincső Judit 1.b
Kertész Krisztián László 1.b
Zemankó István Joel 1.b
Bálint Máté 1.c
Dávid Anita 1.c
Erdős Tamás Arnold 1.c
Garamszegi Márk 1.c
Köller Donát Ákos 1.c
Szlavikovics Máté 1.c
Cserpes Fanni 1.d
Fekete Sára Panna 1.d
Fekete Soma Huba 1.d
Komiszár Kata 1.d
Viczkó Vivien 2.a
Bozóki Máté Tamás 2.b
Csuka Marcell 2.b
Fazekas Alexa 2.b
Fekete Vivien Vanessza 2.b
Juhász Jázmin 2.b
Bali Bettina Gréta 2.c
Fábián Dóra 2.c
Lampert Marcell 2.c
Szabó Dorottya 2.c
Mészáros Bertalan 3.a
Mészáros Emma 3.a
Nyegota Petra 3.a
Szeder Patrik 3.a
Vincze Zsuzsa 3.a
Apró Cintia 3.b
Kovács Panna Noémi 3.b
Miholics Árpád 3.b
Szenci Balázs 3.b
Balogh Lili 3.c
Bazsár Martin 3.c
Mészáros Mirtill Alexa 3.c
Szepesi Hanna Eszter 3.c
Szeri Enikő 3.c
Varga Bence Levente 3.c
Lampert Viktor 4.a
Molnár Adrienn 4.a
Tóháti Rebeka Gyöngyvér 4.a
Breznyán Alíz 4.b
Császár Enikő Mercédesz 4.b
Ozvald Dominika 4.b
Béres Bettina Bernadett 4.c
Bánóczki Réka 4.d
Tigharghar Leila 5.a
Halász Evelin 5.c
Kárpáti Dóra 5.c
Komlódi Balázs 5.c
Kopp Bendegúz 5.c
Szabó Ádám 5.d
Kisded Kinga 6.a
Borbély Gabriella 6.b
Korányi-Varga Kitti 6.b
Kovács Zsófia 7.a
Nagy Dóra 7.a
Antal Péter Levente 7.b
Dávid Bettina 7.c
Fritz Petra 7.c
Fritz Renáta 7.c
Mészáros Csaba 7.c
Montvai Zsófia 7.c
Szente Csilla 8.b
Szabó Viktória 8.d

Városi Észkerék-vetélkedő

Minden tanévben megrendezzük a város felsősei számára meghirdetett játékos vetélkedőnket, melynek neve: Észkerék.
A feladatok játékos formában mérik fel a csapatok műveltségi- és intelligencia-kompetenciáját.

2008. május 14-én 14:30-kor VÁROSI ÉSZKERÉK VETÉLKEDŐ
(szervező: Horváth Zoltánné, Nagyidai Zsuzsanna)

VERSENYEREDMÉNYEK

I. helyezett: Móricz Zsigmond Á. I. csapata

II. helyezett: GárdonyiI Géza Általános Iskola II. sz csapata

III. helyezett: Vasvári Pál Általános Iskola csapata

Gratulálunk!