Lakossági tájékoztatás az új influenzáról

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Bekapcsolódik a referencia-intézmények országos hálózatába a Dózsa György Általános Iskola

A Dózsa György Általános Iskola 2011. szeptemberében pályázatot nyújtott be az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program elnevezésű támogatási rendszeréhez, „A Dózsa György Általános Iskola bekapcsolódása a referencia-intézmények országos hálózatába” címmel megjelentetett TÁMOP –3.1.7-11/2 jelű pályázati felhívásra. A projektet támogatásra alkalmasnak ítélte az Európai Szociális Alap.
A támogatás összege: 5.997.110 Ft.
A támogatás aránya: 100 %
A projekt megvalósítás időszakának kezdő pontja: 2012. 03. 01., zárásának határideje: 2012. 10. 31.

A Dózsa György Általános Iskola bekapcsolódása a referencia-intézmények országos hálózatába című TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0203 azonosító számú projektünk célja intézményünk felkészülése a referenciahelyi minősítésre és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatásokra: jó gyakorlataink megismertetésére, továbbadására.
Jó gyakorlataink:
„A játék az különös…”. A szociális kompetencia fejlesztése, különös tekintettel a játékok személyiség formáló hatására.
Kooperatív technikák alkalmazása a tanórákon az élmény- és tevékenységközpontú tanulásért.
Interaktív tábla használata a matematika oktatásban1-4. osztályban.
Projektek szerepe az idegen nyelvi kompetencia fejlesztésében, és a komplex ismeretek elsajátításában.
Pályázatunkban a referenciahelyi minősítéshez és működéshez szükséges tevékenységekre nyertük el az 5.997.110 Ft összegű támogatást.
Ebből képzésekre, szaktanácsadásra 37,35 %-ot, egyéb költségekre, szolgáltatásokra 10,99 %-ot, eszközbeszerzésre 26,66 %-ot, belső szakmai megvalósításra 15,01 %-ot, a projektmenedzsment díjazására 9,99 %-ot fordítunk.
Referencia területein, melyek felkészülésünk és kínálatunk szerves részét képezik:

      • A kompetencia alapú nevelési, oktatási programot átfogóan, mintaadóan alkalmazó intézmény, referenciahely
      • Az infokommunikációs technológiák alkalmazásában példaértékű intézmény, referenciahely
      • A reformpedagógiák valamelyikét képviselő intézmény, referenciahely

2012. október

2011-2012-es tanév végi eredményünk

A 2011-2012-es tanév végi eredményünk

 

Az év díjazottjai

DÍJ NEVE 5-6. évfolyam 7-8. évfolyam
DÓZSA-DÍJ ————————————————– Lampert Viktor 8.a

Az év tanulója

Köller Donát 5.c
Bali Bettina 6.c
Vincze Zsuzsanna 7.a
Tóháti Rebeka 8.a
Az év legjobbja magyarból Cserpes Fanni 5.d Mészáros Emma 7.a
matematikából Köller Donát 5.c Takács Kristóf 7.c

fizikából

————————————————–
——————–

kémiából

————————————————– Lampert Viktor 8.a

biológiából

————————————————– Tóháti Rebeka 8.a

földrajzból

————————————————–
—————
történelemből
—————
—————
német nyelvből
—————
Miholics Árpád 7.b
angol nyelvből
—————
—————
énekből
—————
—————
technikából / életvitelből
—————
—————

számítástechnikából

—————
Juhász Balázs 8.c

kreatív vizuális alkotója

Szeri Krisztina 5.d Vasi Lili 8.b
az év versmondója
—————
—————
az év prózamondója
—————
—————
az év egyéni sportolója Rácz Kevin 6.b
—————
az év sportcsapata

FIÚK – röplabda

Szabó Péter 7.c
Lampert Viktor 8.a

LÁNYOK – kézilabda csapat

Csapó Kincső 4.d
Fodor Neszta 5.b
Gyetkó Marietta 8.a
Héring Fanni 8.a
Kemény Dóra 8.a
Horváth Krisztina 8.b
Vasi Lili 8.b

KÖZÖSSÉGÉRT-DÍJ Novák Bence 5.d Szepesi Hanna 7.c
Kemény Dóra 8.a
ALAPÍTVÁNYI DÍJ Horváth Kitti 4.a, Nagy Richárd 4.b, Dániel Réka Maja 4.c, Viczai Ágota 4.d, Tóth Eszter 5.c, Teleki Melitta 8.a, Olasz Martin 8.c

 

Különdíjak

A DÍJ ELNEVEZÉSE
AKI KAPJA:
“KÜLÖNDÍJ AZ ISKOLA ÉS A VÁROS HÍRNEVÉNEK EMELÉSÉÉRT”
A “NAGY VAGY” CSAPAT:

Fodor Neszta 5.b, Szepesi Hanna 7.c, Gyetkó Marietta 8.a, Halász Péter 4.d, Kollár Máté 7.c, Ármos Tamás 8.b

“KÜLÖNDÍJ KIEMELKEDŐ SZORGALMÁÉRT”
Bábszki Rebeka 8.c

 

Kitűnő tanulmányi eredményű diákjaink (alsósokfelsősök)

NÉV
osztály
Alsósok
Bak Boglárka
1.a
Fazekas Anita
1.a
Hólik Anna Sára
1.a
Kiss Flóra
1.a
Koós Marcell
1.a
Tóth Tímea
1.a
Veress Dorottya
1.a
Breznyán Virág Viktória
1.b
Kecskés Ádám
1.b
Szekeres Huba
1.b
Szucsány Ármin
1.b
Balogh Dóra Anna
1.c
Németh Soma
1.c
Szabó Zorka
1.d
Tángli Anetta
1.d
Bellovits Natália
2.a
Boldizsár Angelika
2.a
György Fruzsina Réka
2.a
Borsodi Zselyke Eszter
2.b
Gubits Zoltán
2.b
Horváth Lili
2.b
Lengyel Zsombor
2.b
Maczó Gerda
2.b
Nyuli Adrienn
2.b
Plézer Bence
2.b
Borbás Panna Eszter
2.c
Erdős Anna Zsófia
2.c
Fekete Dorottya
2.c
Juhász Adorján
2.c
Lőwinger Dorka Eszter
2.c
Lukács-Soós Ádám Soma
2.c
Molnár Zsófi
2.c
Rabi Virág
2.c
Urbán Soma
2.c
Viczai Blanka
2.c
Hadobás Levente
3.a
Horváth Balázs Krisztián
3.a
Hutás Gellért
3.a
Kovács Viktor Ferenc
3.a
Magyar Zsófia
3.a
Pahocsa Kristóf Csaba
3.a
Simon Kornélia
3.a
Zsákovics Dóra
3.a
Buda Gréta
3.b
Iller Abigél Ildikó
3.b
Kenyeres Tibor
3.b
Nagy László Áron
3.b
Nagy Medárd
3.b
Naszvadi Martin
3.b
Szekszárdi Dóra
3.b
Fábián Edina
3.c
Gál Borbála Kinga
3.c
Kiss Olivér
3.c
Rózsa Lili
3.c
Zombori Máté
3.c
Jánosi Hanna
3.d
Lukács Melinda
3.d
Pénzes Angelina Tália
3.d
Bodri Dániel
4.b
Csehi Levente
4.b
Dömötör Petra
4.b
Kovács Marcell
4.b
Molnár Csenge
4.b
Molnár Lina
4.b
Rehák Ádám
4.b
Godán Virág Nóra
4.c
Karcsai Róza Emma
4.c
Ruff Tamás
4.c
Szalai Bernadett
4.c
Budavári Panna
4.d
Délczeg Norbert
4.d
Halász Péter
4.d
Viczai Ágota
4.d
Felsősök
Bálint Máté
5.c
Erdős Tamás
5.c
Koós Fanni
5.c
Köller Donát Ákos
5.c
Molnár Lilla
5.c
Bankó Zsófia
5.d
Cserpes Fanni
5.d
Fekete Sára
5.d
Fekete Soma
5.d
Novák Bence
5.d
Szabó Dávid
5.d
Takács Ádám
6.b
Bali Bettina
6.c
Szabó Dorottya
6.c
Szelmann Eszter
7.a
Vincze Zsuzsanna
7.a
Miholics Árpád
7.b
Bazsár Martin
7.c
Szepesi Hanna
7.c
Takács Kristóf
7.c
Lampert Viktor
8.a
Tóháti Rebeka
8.a

Panasonic Képes Öko Napló

A Panasonic az idei tanévben pályázatot hirdetett a 7 és 11 év közötti általános iskolás gyerekek számára, hogy könnyen, érthetően és játékos módon tanulhassanak az éghajlatváltozásokról és bolygónk védelméről.

A tananyagok után a tanulók „Képes ÖKO naplót” vezettek, melyben lerajzolhatták és lejegyezhették élményeiket az aktuális órákról. Ezeket a naplókat küldték el a tanárok a versenyre, melyeket a Panasonic bizottsága vizsgált meg, és a 20 legkreatívabb munkát végzők számára egy ünnepélyes eredményhirdetés várt a Fővárosi Növény-és Állatkertbe.

Iskolánk 3.c (projektvezető: Fülöp Kriszta) és 3.b (projektvezető: Pavlicsek Csilla) osztályos tanuló vettek részt ezen a pályázaton, és

Bán Luca 3.b

tanulónk munkája bekerült a mintegy 3000 pályázó közül a legjobb 20 közé.

Luca egyéni teljesítményére az egész iskola nagyon büszke!

Lucának, és projektvezetőjének, Pavlicsek Csillának szívből gratulálunk!

SZÖVEGÍRÓI PÁLYÁZAT

A Móricz Zsigmond Általános Iskola város és városkörnyéki szövegíró pályázatára felső tagozatosok műveit várták a kiírók, évfolyamonként más-más feladattal. A hetedikes tanulók előre megadott zenei idézet beépítésével pályázhattak.

A 7.a osztályos MÉSZÁROS EMMÁt kiváló elbeszélésért
– a könyvjutalom és az oklevél mellett –

ARANY TOLLHEGY DÍJjal jutalmazták.

VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110

A diáknak és felkészítőjének, Dömötörné Gráczer Erika tanárnőnek
szívből gratulálunk!

DÓZSÁS FIÚ A BARTÓK SZÍNPADÁN

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk örökérvényű regényének
színpadi változatát mutatják be a Bartókban. Nagy örömünkre

SZENTIRMAI TAMÁS, a 8. a osztály

tanulója játssza Weisz szerepét.

Tomi a színpadon – a kép jobb szélén

… és a Dózsában

Ő már tudja: jó dolog tartozni egy csapathoz, mert vannak
közösen elfogadott, betartott játékszabályok, amelyeket
halálosan komolyan veszünk…

És mi: büszkék vagyunk rá!

Dömötörné Gráczer Erika

FEOSZ-vetélkedő

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) 2010 őszén országos fogyasztóvédelmi vetélkedőt indított általános és középiskolások körében, melynek célja a 12-16 éves gyermekek tudatos fogyasztói magatartásának kialakítása volt. A vetélkedő első része hat fordulós internetes vetélkedő volt. Vásárlás, élelmiszerek, internet, zsebpénz használat, egészség, reklám, jótállás, szavatosság, utazás, reklám és pénzügyek témakörét foglalta magába. Háromfős csapatok versenyezhettek. Összesen 235 csapat vett részt, mely több mint 700 gyereket jelent országszerte.

A legjobbak 2011. május 12.-én Budapesten, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara székházában játékos formában mérték össze tudásukat. A döntőben szituációs játékok (pl. reklamáció nem a lefoglaltnak megfelelő szállodai szoba esetén, mit teszünk, ha a vásárolt mp3-lejátszó pár nap alatt elromlik), totó, keresztrejtvény, egészséges étkezés összeállítása adott pénzösszegből, a gyerekek kifejezőkészségére és rajztudására (tisztességtelen reklám rajzolása és indoklása) irányuló feladatok szerepeltek a fogyasztóvédelmet érintő témákban.

Iskolánkból 3 csapat vett részt az egész éves munkában, melyből 2 csapat bejutott az országos döntőbe. Szabó Réka, Vadász Martina és Nagy Zsófia REMAZSO csapatnévvel, Olasz Martin, Bartos Gábor és Varga Bence pedig MARGABEN csapatnévvel versenyzett a döntőben.  Mindannyian 7.c osztályos tanulók. A fiúk csapata V. helyen, a lányok csapata VI. helyen végzett. Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó.

2008-2009-es tanév végi eredményünk

A 2008-2009-es tanév végi eredményünk

Iskolai magatartás: 4,20

Iskolai szorgalom: 4,14

Tanulmányi átlag 4-8. évf.: 4,19

Az év díjazottjai

DÍJ NEVE 5-6. évfolyam 7-8. évfolyam
DÓZSA-DÍJ Dávid Bettina 8.c

Az év tanulója

Deutschmann Ádám 6.a

Kisded Kinga 7.a

Az év legjobbja magyarból

Illés Nóra 5.c

matematikából Kopp Bendegúz 6.c

fizikából

kémiából

biológiából

földrjazból

történelemből
német nyelvből

Korányi-Varga Kitti 7.b

angol nyelvből

Lampert Viktor 5.a
Thigarghar Leila 6.a

Ambrus Bence 8.a

énekből

Kovács Fanni 5.c

technikából

számítástechnikából

Ambrus Bence 8.a

kreatív vizuális alkotója

Breznyán Alíz 5.b
Vasi Lili 5.b

Venkei Patrícia 7.a

az év versmondója
az év prózamondója
az év egyéni sportolója

Halász Evelin 6.c

Rea Patrícia 8.a

az év sportcsapata

8.a csapata LADIK
Fiú kézilabdacsapat

KÖZÖSSÉGÉRT-DÍJ

JAM Buli Rt. 5.c

Antal Péter Levente 8.b

ALAPÍTVÁNYI DÍJ

Breznyán Alíz 5.b
Kemény Dóra 5.a
Veres-Kovács Petra 6.d

Kirinovits Barbara 8.b
Prókai Martin 8.b

 

Különdíjak

NÉV EREDMÉNY
Mészáros Mirtill 4.c Városi és Megyei Szemere Gyula Helyesírási Verseny 1. hely
Felkészítője: Gajdó Krisztina
Szeder Patrik 4.a Városi Logikai Matematikai verseny 1., és a Z rínyi Országos Matematikaversenyen megyei 12. helyezés
Felkészítője: Nagy Istvánné
Szűcs Máté, Vasánszki Virág 3.c Kiváló sporteredményeikért
Balogh Lili 4.c
Jónás Fanni 4.b
Mészáros Emma 4.a
A Közösségért Díj – Alapítványunk díja

 

Kitűnő tanulmányi eredményű diákjaink

NÉV osztály
Horváth Kitti 1.a
Menesdorfer Fanni 1.a
Oroszi Katrin Adelhide 1.a
Sallai Klaudia Nikoletta 1.a
Szalai Gréta 1.a
Viczenyik Fatime 1.a
Vizsy Adrián 1.a
Bodri Dániel 1.b
Dömötör Petra 1.b
Kovács Marcell 1.b
Molnár Csenge 1.b
Rehák Ádám 1.b
Godán Virág 1.c
Gáspár Judit 1.c
Hankusz Henrietta 1.c
Karcsai Róza 1.c
Ruff Tamás 1.c
Szalai Bernadett 1.c
Bánhegyi Barnabás 1.d
Bartek Máté 1.d
Farkas Dóra 1.d
Halász Péter 1.d
Szopori Éva 1.d
Vajda Tibor 1.d
Váraljai Liza 1.d
Viczai Ágota 1.d
Balla Ákos 2.a
Deutschmann Máté 2.a
Pölöskei Tamás Máté 2.a
Salgó Gábor Máté 2.a
Balogh Barnabás 2.b
Fejes Dávid 2.b
Karcsai Judit Kincső 2.b
Major Szabolcs 2.b
Vitális Dávid Imre 2.b
Zemankó István Joel 2.b
Dávid Anita 2.c
Erdős Tamás Arnold 2.c
Garamszegi Márk 2.c
Köller Donát Ákos 2.c
Bankó Zsófia 2.d
Cserpes Fanni 2.d
Fekete Sára Panna 2.d
Fekete Soma Huba 2.d
Komiszár Kata 2.d
Rafai Rudolf 3.a
Viczkó Vivien 3.a
Bozóki Máté Tamás 3.b
Csuka Marcell 3.b
Fazekas Alexa 3.b
Fekete Vivien Vanessza 3.b
Bali Bettina Gréta 3.c
Fábián Dóra 3.c
Nagy Dávid 3.c
Rácz Lili 3.c
Szabó Dorottya 3.c
Baumühler Viktória 4.a
Bodri Nikolett 4.a
Makrai Mercédesz 4.a
Mészáros Bertalan 4.a
Mészáros Emma 4.a
Nyegota Petra 4.a
Szeder Patrik 4.a
Vincze Zsuzsa 4.a
Kovács Panna Noémi 4.b
Miholics Árpád 4.b
Szenci Balázs 4.b
Balogh Lili 4.c
Bazsár Martin 4.c
Mészáros Mirtill Alexa 4.c
Szepesi Hanna Eszter 4.c
Lampert Viktor 5.a
Tóháti Rebeka Gyöngyvér 5.a
Breznyán Alíz 5.b
Császár Enikő Mercédesz 5.b
Ozvald Dominika 5.b
Vasi Lili 5.b
Béres Bettina Bernadett 5.c
Tigharghar Leila 6.a
Kisded Kinga 7.a
Borbély Gabriella 7.b
Korányi-Varga Kitti 7.b
Antal Péter Levente 8.b
Kirinovits Barbara 8.b
Dávid Bettina 8.c
Fritz Petra 8.c
Fritz Renáta 8.c
Mészáros Csaba 8.c