szeptember október november december január február március április május június
Időpont |
Esemény |
Eredmény |
23. |
Őszi Városi Utcai Futóverseny |
2. helyzés: Juhász Imre 6.a |
02. |
Gárdonyi Futóverseny |
2. hely: Szabó Olivér 4. a (50m futás) 2. hely: Fridrich Dávid 6.a (60 m futás) 3. hely: Fridrich Dávid 6.a (600m futás) 3. hely: Borbély Kitti 8.a (60 m futás) |
11.
|
Természeti katasztrófák csökkentésének Világnapja alkalmából kiírt Országos Rajzpályázat – Művészeti Iskolák kategóriában: | 3. hely: Volek Dóra 4.c |
19. |
Rudas Kupa – lány foci |
4. hely: Dózsa lánycsapata |
20. |
Okt. 23-i rendhagyó iskolai ünnepi műsor |
az egész iskola |
24. |
Gárdonyi Kupa – fiú foci 5-6. évf. |
2. helyezés |
26. |
Őszi ünnepek – játékos angol verseny
|
3. hely. |
– Szórád M. Á.
|
Csapattagok: | |
Kovács Zsófia, Majzik Miranda, Nagy Dóra, Németh Adrienn Felkészítő tanár: Tisza Tímea | ||
Pannon Kupa | Budapesten, 40 tanulóval | |
Nemzetközi Jégkorong mérkőzés | ||
Dózsa-hét: 13-17
|
Helyi helyesírási verseny
|
|
5. évfolyamon
|
1. hely: Gajdácsi Klaudia 5.b | |
2. hely: Korányi-Varga Kitti 5.b | ||
3. hely: Bognár Anna 5.a | ||
6. évfolyamon
|
1. hely: Ambrus Bence 6. a | |
2. hely: Dávid Bettina 6.c | ||
3. hely: Antal Péter Levente 6.b | ||
7. évfolyamon
|
1. hely: Dóra Ádám 7.a | |
2. hely: Bencsik Krisztián 7.a | ||
3. hely: | ||
8. évfolyamon
|
1. hely: Polányi Eliza 8.d | |
2. hely: Varró Melinda 8.c | ||
3. hely: Perl Kitti 8.d | ||
13.
|
Országismereti városi vetélkedő – német |
„Ki tud többet az év nagy rendezvényeiről?” |
szervező: Miklós Gabriella | ||
13
|
Országismereti városi vetélkedő – angol |
„Ki tud többet Nagy-Britannia ünnepeiről, fesztiváljairól?” |
szervező: Robinson Erika | ||
14.
|
Országos angol nyelvi verseny | A megyei fordulóba jutott: |
helyi forduló | Varró Melinda 8.c | |
Felkészítő tanár: Makkos Erika | ||
16. |
Német szépkiejtési verseny | 1. hely: Lakatos Vivien 8.b |
Szilágyi E. Á. I. | 3. hely: Gérus Csilla 8.b | |
16. |
Aszalitenisz – városi olimpia | 1.hely: Kutschi Bence 4. a |
2. hely: Kutschi Zoltán 8.d | ||
3. hely: Volek Dóra 4.c | ||
22.
|
Simonyi Zsigmond
|
|
Városi helyesírási verseny | 2. hely: Gajdácsi Klaudia 5.b | |
Szilágyi Á. I. | 3. hely: Polányi Eliza 8.d | |
30
|
Fejér Megyei Diáksport Szövetség | „Fejér megye diáksportjáért” kitüntetés |
Díjkiosztó ünnepség | Ruffing Péter tanár | |
Paint városi Rajzolóverseny | 3. hely: Tóháti Rebeka 3.a | |
Szilágyi Á. I. | ||
Országos rajzpályázat | Díjazottunk: Szente Csilla 7.b | |
„60 éves a forint” | ||
4. |
Dózsa Mikulás Kupa – városi | 3. hely: Dózsa I. csapata |
focibajnokság 3-4. évf. | 8. hely: Dózsa II. csapata | |
4.
|
Német nyelvi verseny | 3. hely: Szente Csilla 7.b |
Arany-Kőrösi Á. I. | 3. hely: Gérus Csilla 8.b | |
5.
|
Városi Népdaléneklési verseny | 2. hely: Oltyán Jaseen 5.a – szólóének |
Gárdonyi Á. I. | 2. hely: Gergely Nóra, Völcsei Vivienn 5.a – duett | |
Felkészítő tanár: Keszthelyiné Greschner Ágnes | ||
8.
|
Mesemondó találkozó | Kisded Kinga 5.a |
József Attila Könyvtár | ||
12.
|
Városi diákolimpikonok köszöntése |
Székely Vktória 5. a |
Vereb Tamás 5.c | ||
Vincze Ákos 2.a | ||
16.
|
Diótörő – balett előadás | 5.a és 5.b osztályok és osztályfőnökeik |
Megtekintése a BP-i Operaházban | (Robinson Erika Anna, Miklós Gabriella) | |
19.
|
Játékos sportverseny | 3. hely |
Városi Diákolimpia 2-3-4. évf. | ||
21.
|
Iskola karácsonyi műsor | Felkészítő tanárok: |
1.c, 3.c, és a 7. d tanulói | Pálné Kellner Márta, Losonci Ildikó, | |
Dózsa-Kórus | Keszthelyiné Greschner Ágnes | |
Január | ||
Európai Autómentes Nap rajzverseny |
Díjazottaink: | |
Dernovits Zsanett 8.d | ||
Dóra Ádám 7.a | ||
Szeri Enikő 2.a | ||
Városi helyesírási verseny | 4. hely: Polányi Eliza 8.d | |
Kereskedelmi Szakközépiskola | ||
9.
|
Bemutató óra | Paprika Jenő |
Torna oktatása | ||
16.
|
Megyei angol nyelvi verseny | 1. hely: Varró Melinda 8.c (100%!) |
Székesfehérvár | Felkészítő: Makkos Erika | |
3. hely: Pádár Laura 7.a | ||
Felkészítő: Robinson Erika Anna | ||
17.
|
Városi angol nyelvi verseny | 1. hely: Varró Melinda 8.c |
Széchenyi I. G | Felkészítő: Makkos Erika | |
17.
|
Városi német nyelvi verseny | 1. hely: Gérus Csilla 8.b |
Széchenyi I. G | Felkészítő: Baksa Judit | |
18.
|
Városi Olimpia – ÚSZÁS | 1. hely: Füzes Péter 7.c 100 m gyors |
1. hely: Rea Patrícia 6.a 100m gy, 50m mell | ||
1. Turcsány Norbert 6.c 100m gy, 50m mell | ||
1. Akucs Árpád 6.c 100m gyors | ||
19.
|
Városi Népdaléneklési Verseny a Magyar Kultúra Napja tiszteletére
|
1. hely: Kovács Bence 5.c |
Széchenyi István Gimnázium | Felkészítője: Rózsa Márta, Danó Viktória | |
20.
|
Merényi Kupa | 8. hely: Dózsa csapata (7-8. évf.) |
Körzeti labdarúgó bajnokság | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
28.
|
Merényi Kupa | 4. hely: Dózsa csapata (3-4. évfolyam) |
Körzeti labdarúgó bajnokság | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
Február | ||
4.
|
Megyei Diákolimpia – ÚSZÁS | 3. hely: Turcsány Norbert 6. c 50m mell |
4. hely: Turcsány Norbert 6.c 100m gyors | ||
4. hely: Füzes Péter 7.c 100m gyors | ||
4.
|
Merényi Kupa | 5. hely: Dózsa csapata (5-6. évfolyam) |
Körzeti labdarúgó bajnokság | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
8.
|
Városi német játékos vetélkedő | 1. hely: 6. b osztály csapata |
Vasvári Pál Általános Iskola | Antal Péter Levente | |
Boldizsár Réka | ||
Mrázik Illés | ||
Felkészítő tanár: Nagyidai Zsuszanna | ||
12.
|
Móricz-Kupa | 5. hely: Dózsa |
Városi asztalitenisz bajnokság | ||
15.
|
Városi Diákolimpia – KÉZILABDA | 1. hely: Dózsa (7-8. évf. fiúk) |
Felkészítő tanár: Paprika Jenő | ||
15.
|
„Dunaújváros Sportjáért” | Ruffing Péter tanár |
kitüntetés (Városi Közgyűlés) | ||
2.
|
Komplex olvasási verseny | 3. hely: László Anna 4.a |
Arany-Kőrösi Á. I. | ||
2.
|
Városi helyesírási verseny | 2. hely: Veres Dalma 4.d |
Arany-Kőrösi Á. I. | ||
5.
|
Városi angol verseny | 7. évfolyam tagozat: |
Arany-Kőrösi Á. I. | 2. hely: Dóra Ádám 7.a | |
3. hely: Németh Alexandra 7.a | ||
7. hely: Balogh Tibor 7.a | ||
Felkészítő: Robinson Erika Anna | ||
7. évfolyam sima | ||
1. hely: Szabó Viktória 7.d | ||
2. hely Viszokai Vivien 7.d | ||
Felkészítő tanár: Makkos Erika | ||
3. hely: Csiby Édua 7.d | ||
Felkészítő tanár: Tisza Tímea | ||
7.
|
Városi és városkörnyéki | 2. hely Polányi Eliza 8.d |
Kémiaverseny | 3. hely: Bencsik Krisztián 7.? | |
Felkészítő tanár: Koppány Emese | ||
8.
|
Megyei Diákolimpia Röplabda | 1. hely – IV. korcsoportban |
Székesfehérvár | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
10.
|
Asztalitenisz Országos | 5. hely (csapatban): Kutschi Zoltán 8.d |
Diákolimpia döntő | ||
19.
|
Városi játékos anyanyelvi vetélkedő | 3. hely: Dózsa Iskola csapata |
Petőfi Sándor Általános Iskola | Bartek Virág 4.c | |
Gönczi Viktória 4. b | ||
Rozsnyai Virág 4.d | ||
20.
|
Városi tavaszi futóverseny | 4. hely: Juhász Imre 6.a |
Városi Diákolimpia | (108 fő vett részt a Dózsából) | |
29.
|
Városi Vízilabda Torna | 2. hely: Dózsa |
Lány III. korcsoport | Felkészítő tanár: Paprika Jenő | |
30.
|
Megyei Diákolimpia, Ercsi | 1. hely: Dózsa |
Fiú k ézilabda IV. korcsoport | Felkészítő tanár: Paprika Jenő | |
Április | ||
9.
|
Városi szövegértő verseny 4. évf. |
I. hely: Paréj Fanni 4.a és Králik Gergő 4.b |
Szervezője: Simon Gyuláné | II. hely: Bartek Virág 4.c és Tigharghar Leila 4.a | |
Dózsa (diákjaink eredeményei) | III. hely: Veres Dalma 4.d | |
12.
|
Városi versmondó verseny (alsósok) | 1. hely: Illés Nóra 3.c |
Vasvári Pál Általános Iskola | Felkészítő tanár: LicsákAndrásné (Andi néni) | |
19.
|
Városi Diákolimpia | 3. hely: Dózsa csapata |
II. korcsop. fiú labdarúgás | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
25.
|
Városi angol verseny (tagozatosoknak) | 1. hely: Ásványi Dániel 5.a (fk: Robinson Erika Anna) |
Petőfi Sándor Általános Iskola | Ambrus Bence 6.a (Fk: Tisza Tímea, Yanes Anita) | |
Pádár Laura 7.a (fk: Robinson Erika Anna) | ||
2. hely: Kisded Kinga 5.a (fk: Robinson Erika Anna) | ||
Bencsik Kriszitián 7.a (fk: Robinson Erika Anna) | ||
Varró Melinda 8.c (fk: Makkos Erika) | ||
My Guide to Healthy Lifestyle – projektkészítő verseny megyei forduló | Melkvi Réka 5.a, Pánczél Bernadett, Németh Alexandra, Dóra Ádám, Pesei Zsófia 7.a (Felkészítő: Robinson Erika Anna) | |
25.
|
Városi Komplex vetélkedő 5-8.o. | Versenyen kyívül indult 1. helyezett csapatunk tagjai: Farkas Adrienn 8.a, |
Tóth Gabriella 7.d, Dávid Bettina 6.c, Korányi-Varga Kitta 5.b | ||
28.
|
Országos Röplabdabajnokság | 2.hely: Dózsa csapata |
Elődöntő (IV. korcs.) | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
Május | ||
3.
|
Labdarúga Városi Diákolimpia | 2.hely: Dózsa csapata |
III. korcsoport | Felkészítő tanár: Ruffing Péter | |
5.
|
Országos Gumiasztal Diákolimpia | 1.hely: Vincze Ákos, 2.hely: Tóth Adrienn |
I/A korcsoport | Felkészítő tanár: Paprika Jenő | |
7.
|
Lány Labdarúgó Városi | 2.hely: Dózsa csapata |
Diákolimpia IV. korcsoport | Felkészítő tanár: Paprika Jenő | |
10. .
|
Városi észkerék vetélkedő | Szervezője: Horváth Zoltánné |
Dózsa György Általános Iskola | ||
10.
|
Atlétika Városi Diákolimpia | Schwalm László 6.a (kislabdahajítás) |
Felkészítő tanár: Ruffing Péter | ||
12.
|
Amatőr Szinjátszók versenye | 3.c “Kicsi Ólomkatonák” csapata |
Megyei forduló (Székesfehérvár)
|
2. hely (továbbjutás a regionális döntőbe) | |
Területi forduló (Dombóvár)
|
4. hely | |
Felkészítő tanár: Dr. Beregi Istvánné Ágota néni | ||
12.
|
Fiú kézilabada IV. korcsoport | 3.hely: Dózsa csapata |
Országos Elődöntő | Felkészítő tanár: Paprika Jenő | |
17.
|
Országos Történelmi Levelezőverseny | 4. hely: 8.b csapata (Deák László, Szekeres András, Vadász Gyula) |
TITOK – 5 fordulós versenye | 9. hely: 8.c csapata (György Krisztián, Mérei Márton, Udud Tibor) | |
Felkészítő tanár: Rózsa Márta | ||
Országos Német Levelezőverseny | 1. hely: 5. b osztály csapata (Borbéyl Gabriella, Juhász Vivien, Korányi-Varga Kittai, Takács Ábel) | |
TITOK – 5 fordulós versenye | Felkészítő tanár: Miklós Gabriella | |
22.
|
Szilágy Kupa fiú kézilabda | 3.hely: Dózsa csapata |
IV. korcsoport | Felkészítő tanár: Paprika Jenő | |
“A szeretet mindent legyőz” | 2. hely: Bali Bettina 1.c, Csiby Édua 7.d | |
városi rajzpályázat | 3. hely: Mészáros Mirtill 2.c | |
((Bettina és Mirtill a Da Capo Művészeti Iskola diákjai is) | ||
“A víz érték” c. városi rajzpályázat | 2. hely: Bali Bettina 1.c | |
különdíj: Boldizsár Réka 6.b | ||
Megyei “Víz Világnapja” rajzpályázat | különdíj: Korányi-Varga Kitti 5.b | |
Városi aszfaltrajzverseny | 3. helyezést nyert csapat tagjai: Rácz Lili 1.c, Vasi Lili 3.b, Meizl Antónia 2.c | |
Országos Könyvtárhasználati | Országos díjazottaink: Melkvi Réka 5.a | |
verseny | Pánczél Bernadett 7.a | |
OSzK, Budapest | ||
“Védd magad” városi DÖK-megbeszélés | Iskolánk képviselői: Hosnyánszky Alexandra és Somogyi Noémi 8.d | |
Június | “Az autóbusz és az évszakok” | 1. hely: Vasi Lili 3.b |
országos rajzpályázat | különdíj: Balla Brigitta 8.a | |
Díjazott diákjaink | ||