– a Sió-pályázat idei nyertesei
– 09. 28. Városi Futóverseny – Autómentes Nap
II. hely: Rácz Adrián III.kcs
II.hely: Rácz Kevin IV.kcs
– 10. 17. Integrált Városi Sportverseny – Gárdonyi G. Á. I.
III. hely – Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bozai Martin (3.a), Idei Kitti (4.b), Izsák Adrienn (3.a)
Kiss György (2.a), Szlivon Bence (4.b)
Kísérő: Németh Szilvia
– E-TWINNING: ORSZÁGOS 2. HELY
– 10. 24. Városi Komplex Természettudományi Verseny – Bánki D. Szk.I és G.
II. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bali Bettina 8.c
Nagy Donát 8.b
Viczkó Vivien 8.a
Felkészítőjük: Csapó Mária, Garamvölgyi Józsefné
– Országos Bolyai Matematikai csapatverseny megyei-körzeti fordulója
IV. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Erdős Tamás 7.c
Gashi Ardián 7.c
Köller Donát 7.c
Szlavikovics Máté 7.c
Felkészítőjük: Garamvölgyi Józsefné
– 11. 8-9. CÁPA-GYEREK Országos Úszóbajnokság (uszonyos úszás)
Iskolánk 6. d osztályos tanulója, Délczeg Norbert, az alábbi eredményeket érte el ezen a versenyen:
III. hely: 50m uszonyos delfinúszás, 100m uszonyos delfinúszás
V. hely: 400 m uszonyos gyorsúszás
– 11. 13. Városi Természettudományi Verseny – Petőfi Á. I.
II. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bali Bettina 8.c
Köller Donát 7.c
Viczkó Vivien 8.a
Felkészítőjük: Csapó Mária
– 11. 13. Tankerületi Paint Informatikai Verseny 3-4. évf. – Szilágyi Tagiskola
A 4. évfolyamon I. hely: Stadler Kitti 4.c
Felkészítője: Juhászné Fejes Ildikó
– 11. 13. Városi Asztalitenisz Diákolimpia – Móricz Zs. Á. I.
Egyéni I. hely: Lengyel Zsombor 4.b
– 11. 14. “Környezetünk kémiája” városi verseny – Lórántffy Szakközépiskola
II. hely: Takács Ádám 8.b
III. hely: Albi Zalán 8.e
Felkészítőjük: Csapó Mária
– 11. 19. “Mezőföld Kincsei” – népdalismereti- és népdaléneklési vetélkedő –
I. hely: Dózsa csapata
3.b: Breznyán Virág, Gubits Zsófia, Jankovics Tihamér, Kaszás Réka Jázmin, Kovács Emese, Kovács Máté, Kováts Levente Huba, Maróti Milán, Nagy Benedek
3.d: Németh Zsófia, Süle Dorina, Szücs Bátor
4.c: Borbás Panna, Csendes Tibor, Fekete Dorottya, Karcsai Luca, Lőwinger Dorka, Rabi Virág, Urbán Soma
Felkészítőik: Farkasné Csecskedi Beáta, Szárszó Lajos.
– 11. 24. “Gazdálkodjunk együtt” – városi verseny (Rudas K.Sz.SzIésK)
I. hely: Dózsa “ECONOMY” csapata
A csapat tagjai:
Erdős Tamás 7.c
Gashi Ardián 7.c
Köller Donát 7.c
Különdíj “A Legjobb Értékesítésért” – Gashi Ardián 7.c
Különdíj “A Legjobb Szlogenért” – “Gazdaasszony” csapatnak
A csapat tagjai:
Keszthelyi Zsófia 7.c
Molnár Lilla 7.c
Suta Anna 7.c
Felkészítőjük: Csibyné Vajda Tímea
– 11. 26. III. “GPSZ” Informatika verseny (tankerületi) – Rudas KGSzI
Iskolánkból két csapat vett részt a versenyen.
A lányok csapata (“Ariel Blue”), melynek tagjai Ásványi Enikő, Pávkovics Eszter, Schmidt Evelin (valamennyien 8.a osztályosok) nagyon ügyesen szerepeltek, de a dobogóra sajnos nem sikerült felkerülniük.
A fiúk “A AND C” csapata viszont II. helyezést ért el ezen az elméleti és gyakorlati tudást is igánylő versenyen.
A csapat tagjai: Győrffy Balázs 8.c, Szabó Dávid és Varga Martin 8.a
A képen: Dávid, Balázs és Martin a jutalmakkal
Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó
GRATULÁLUNK!
– 11. 29- Játékos idegennyelvi városi vetélkedő – Pannon Oktatási Központ
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Pávkovics Eszter 8.a – angol
Schmidt Dorina 8.a – angol
Orbán Balázs 8.b – német
Udvardi Alex 8.b – német
Felkészítőik: Tisza Tímea (angol), Feketéné Bodnár Ildikó (angol)
– 12. 02. Egészséges Életmód verseny – Lórántffy SzKI
II. hely: “VITATIGRISEK” csapata (8.c)
A csapat tagjai:
Bali Bettina
Pap Mirjam
Szabó Dorottya
Szatmári Dalma
Felkészítőjük: Temesiné Garas Anikó, Takács-Mittág Anikó
– 12. 04. Mikulás-Kupa: teremlabdarúgás 3-4. évf. fiainak – Dózsa Iskola
V. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bálint Máté, Csikós Zoltán, Csuka Marcell, Mészáros Edmond, Pinczési Bence, Pölöskei Tamás, Rácz Kevin.
Edző és rendező : Paprika Jenő
– 12. 04. Tankerületi WORD-PAINT Informatika verseny – Szilágyi tagiskola
I. hely: Papp Vivien 6.c (a hatodik évfolyamosok között)
Felkészítője: Juhászné Fejes Ildikó
– 12. 04. Városi Műveltségi vetélkedő (7-8. évfolyam) – Kereskedelmi SZKI
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Keszthelyi Zsófia 7.c
Suta Anna 7.c
Lakatos Petra 8.b
Takács Ádám 8.b
Felkészítőjük: Keszthelyiné Greschner Ágnes
– 12. 04. – Tankerületi Angol verseny – Petőfi Sándor Általános Iskola
I. hely: Dózsa 4.c csapata
A csapat tagjai:
Borbás Panna
Fekete Dorottya
Juhász Adorján
Felkészítőjük: Makkos Erika
III. hely: Dózsa 4.a csapata
A csapat tagjai:
Bogó Rebeka
György Fruzsina
Tóth Boróka
Felkészítőjük: Tisza Tímea
– 12. 05. – Tankerületi “Számítástechnikai alapismeretek” – Bánki D. G. és SzKI
Egyéni versenyben iskolánkból
Varga Martin 8.a osztályos tanuló II. helyezést,
Győrffi Balázs 8.c osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Az iskolák közötti csapatversenyben, melyet az adott iskola első három helyen álló tanulójának az eredményének összesítéséből számoltak idén,
a Dózsa György Általános Iskola II. helyezést ért el. Akiknek ez köszönhető: Varga Martin 8.a, Győrffi Balázs 8.c, Szabó Dávid 8.a osztályos tanulók.
A gyerekek felkészítője: Juhászné Fejes Ildikó
– 12. 05. “Játsszunk most együtt” – MMK
II. hely: “Csodás Vattacukrok” (a 4.bcsapata)
A csapat tagjai:
Ditrich Karina
Kiss Dóra
Kovács Kitti
Maczó Gerda
Felkészítőjük: Maczó Edit, Dr Breznyánné Nemes Tünde
2014.
JANUÁR
– 01. 20. Városi SAKK Diákolimpia
III. hely: Dózsa isk. III.kcs
A csapat tagjai:
Kovács Máté, Kirilla Krisztián, Pászti Márk, Szabó Kornél
Kísérőjük: Szabóné Vida Andrea
– 01. 21. “Szent István öröksége” – tankerületi történelmi vetélkedő – ADONY
I. hely – Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Kállai Soma 5.d
Rajcsányi Máté 5.d
Felkészítőjük: Tatár Edina
A 14 induló csapatból, melyek többsége 6-7. osztályos volt, iskolánkat két csapat képviselte: az 5.a-ból: Magyar Zsófia és Zsákovics Dóra, valamint az 5.d osztályból a 2 fiú, akik – legfiatalabbként mégis – a legjobbnak bizonyultak. Gratulálunk nekik!
– 01. 24. Városi Népdaléneklő Verseny a Magyar Kultúra Napja tiszteletére – SzIG
ARANY minősítés a Dózsa iskola “PINTYŐKÉK” kórus részére
A kórus tagjai:
Bartek Máté 6.d, Bartha Anikó 7.c, Budavári Panna 6.d, Cseh Viktória 7.a, Horváth Tamás 6.d, Keszthelyi Zsófia 7.c, Kovács Diána 7.c, László Balázs és Máthé Gyula 6.b, Németh Ferenc 5.c, Réti Bernadett 6.d, Tompai Ádám 5.d, Tóth Eszter 7.c.
Felkészítőjük: Keszthelyiné Greschner Ágnes
– 01. 24. Városi Szavaló Verseny a Magyar Kultúra Napja tiszteletére – SzIG
II. hely: Horváth Lili 4.b
Felkészítője: Csikósné Maczó Edit
– 01. 26. Megyei TOLLASLABDA Diákolimpia
I. hely: Gashi Ardián IV.kcs.
II. hely: Pintér Gergő IV.kcs.
FEBRUÁR
– 02. 01. Megyei Asztalitenisz Diákolimpia – Móricz Zs. Általános Iskola
III. hely: Lengyel Zsombor 4.b
– 02. 08. Országos “Kabalafigura Rajzpályázat” – Tanaki Kft által meghirdetve
KÖZÖNSÉGDÍJ: Kiss Gergő
– 02. 12. Vidám Városi Anyanyelvi Vetélkedő – Petőfi Sándor Általános Iskola
I. hely: Dózsa György Általános Iskola 4.a osztályos csapata
A csapat tagjai:
Tóth Boróka
Németh Nárcisz
Szaniszló Alexandra
Felkészítőjük: Bebesi Csaba
– 02. 14. Városi Valentin-napi versmondó verseny – Petőfi Sándor Általános Iskola
I. hely: Gálfi Dávid 5.d
Felkészítőjük: Körmöczi Melinda
– 02. 16. Merényi Focikupa I.kcs – Városi Sportcsarnok
VII. hely: Dózsa csapata
Felkészítőjük: Paprika Jenő
– 02. 18. Német nyelvi verseny – Mezőfalva
I. hely: Dózsa I. csapata
A csapat tagjai:
Major Szabolcs
Orbán Balázs
Ozvald Alexandra
László Sára
Felkészítőjük: Baksa Judit, Feketéné Bodnár Ildikó, Miklós Gabriella
II. hely: Dózsa II. csapata
A csapat tagjai:
Buda Gréta
Fejes Dávid
Rehák Ádám
Csuka Marcell
Felkészítőjük: Baksa Judit, Feketéné Bodnár Ildikó, Miklós Gabriella
– 02. 18. Területi ANGOL nyelvi verseny – SzIG
I. hely: Pávkovics Eszter
II. hely: Bali Bettina
Felkészítőjük: Tisza Tímea, Makkos Erika
– 02. 19. Területi NÉMET nyelvi verseny – SzIG
I. hely: Orbán Balázs 8.b
IV. hely: Szopka Dóra 8.b
Felkészítőjük: Feketéné Bodnár Ildikó, Miklós Gabriella
– 02. 21. Városi Floorball Kupa – Dunaújvárosi Főiskola
III. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Gubits Zsófia 3.b
Kuminka Zsombor 1.a
Molnár Botond 1.c
Dianovszky Zalán 2.a
Bojsza Barnabás 2.a
Kovács Milán 2.a
Az 1-2. osztályos csapat szép teljesítményt ért el a 3-4. osztályosokat is felvonultató csapatok ellen. Gratulálunk nekik!
– 02. 23. ORSZÁGOS KARATE-KUMITE DIÁKOLIMPIA – Sárszentmiklós
III. hely: Vasánszki Virág 8.c (lány kumite 14-15 éves korcsoport)
– 02. 23. ORSZÁGOS JUDO DIÁKOLIMPIA – Érd
III. hely: Tóth Ákos 8.a
– Tankerületi Integrált Matematika verseny – Móra Iskola
I. hely: Kiss György 2.a
II. hely: Sváb Gergő 5.d, Oltyán Gabriella és Svraka Enikő 8.b
III. hely: Jenei Csaba, László Máté, Szlivon Bence 4.b
Kísérő: Németh Szilvia
MÁRCIUS
– 03. 05. Városi és városkörnyéki Matematika Verseny – Arany J. Á. I.
II. hely: Rehák Ádám 6.b
Felkészítője: Tóth Györgyné
– 03. 13. Tankerületi Kémia Verseny – Petőfi S. Á. I.
I. hely: Fekete Sára 7.d (7. évfolyamon)
Felkészítője: Móró Józsefné
I. hely: Nagy Donát 8.b (8. évfolyamon)
Felkészítője: Csapó Mária
– 03. 18. – ” Lapoda Mese” Informatikai verseny – Arany János Általános Iskola
III. hely: Tángli Anetta 3.d
Különdíj: Fekete Dorottya 4.c
Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó
– 03. 19. Word-Excel Verseny – Szilágyi Tagiskola
II. hely: Szlavikovics Máté 7.c (7. évfolyamon)
I. hely: Győrffi Balázs 8.c (8. évfolyamon)
Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó
– 03. 22. Kis Biológusok Találkozója – Széchenyi István Gimnázium
I. hely: Nagy Donát 8.b
Felkészítője: Csapó Mária
– 03. 22. Diamant Kupa Uszonyos és Búvárúszó verseny – Kaposvár
III. hely: Francsák Lilla 2.a : 100m-es gyorsúszásban
ÁPRILIS
– 04. 10. Városi Versmondó Verseny – Vasvári Pál Á. I.
I. hely: Szücs Bátor Máté 3.d
Felkészítője: Hargitai Ferencné
– 04. 11. Röplabda Diákolimpia – Megyei döntő, Székesfehérvár
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai
a Dózsában: Csizmadia Tamás, Fekete Soma, Ihász Bence, Kaszás Viktor Bátor,
Móró Ákos, Szabó Kornél
a Szilágyiban: Kiss Marcell, Koch Adolf, Neumayer Dávid, Vajda Attila
– 04. 12. ORSZÁGOS JUDO – Elődöntő – Dunaújváros
I. hely: Tóth Ákos 8.a
– 04. 15. Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája – Százhalombatta, Regionális Döntő:
III. hely: Nagy Donát 8.b
Felkészítője: Csapó Mária
Donát előadásával bejutott az országos döntőbe, valamint meghívást kapott a Gödöllői Egyetem egy tanszéke kutatómunkájába is. Gratulálunk!
– 04. 15. Városi Katasztrófavédelmi és Ifjúságvédelmi Ifjúsági Verseny
“Legjobb elméleti csapat” vándorkupája: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bali Bettina 8.c
Farkas Dóra 6.d
Köller Donát 7.c
Szopori Éva 6.d
Felkészítőjük: Csapó Mária
– 04. 16. Magyar Vöröskereszt 43. Elsősegélynyújtó Verseny – Dunaújváros
II. hely: Dózsa 8.c csapata
A csapat tagjai:
Bali Bettina
Deák Adrienn
Spiegel Dalma
Szabó Dorottya
Szatmári Dalma
Felkészítőjük: Temesiné Garas Anikó
– 04. 25. Környezetvédelmi verseny – Széchenyi Zsigmond Á. I. , Baracs
II. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Molnár Lina 6.b
Bodri Dániel 6.b
Nagy Donát 8.b
Szopka Dóra 8.b
Felkészítőik: Takács-Mittág Anikó (6.b-sek), Csapó Mária (8.b-sek)
– 04. 25. Városi Diákolimpia – ATLÉTIKA TÖBBPRÓBA – Dunaújváros
Egyéni összetett verseny:
I. hely: Máthé Gyula (III.kcs)
III. hely: Fodor Neszta (III.) Szűcs Máté (IV.kcs.)
Ők képviselik iskolánkat a májusi MEGYEI DÖNTŐN. Szép eredményeket értek el még: Szopori Olivér (4.hely), Csapó Kincső és Szloboda Ákos (5.hely), Kaszás Viktor Bátor (6.hely) is.
Csapatverseny:
I.hely: Dózsa fiúcsapata IV. kcs.
A csapat tagjai:
Halupka Márk, Kaszás Viktor Bátor, Kovács Gergő, Nagy Dűvid, Szloboda Zoltán, Szopori Olivér, Szűcs Máté.
Ők is részt vehetnek a székesfehérvári megyei döntőn, májusban.
II. hely: Dózsa lánycsapata III. kcs.
A csapat tagjai:
Csapó Kincső, Farkas Dóra Anna, Fodor Neszta, Horváth Kitti, Nagy Luca, Szopori Éva.
II. hely: Dózsa fiúcsapata III.kcs.
A csapat tagjai:
Kovács Marcell, Lázár Tizián, Máthé Gyula, Nyikos Dániel, Szloboda Ákos, Vizsy Adrián.
Felkészítőik: Szabóné Vida Andrea, Paprika Jenő,
– 04. 29. Természet-Ember-Környezet – MEGYEI döntő – Szfv, Hétvezér Á. I.
II. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Molnár Lina 6.b
Bodri Dániel 6.b
Nagy Donát 8.b
Szopka Dóra 8.b
Felkészítőik: Takács-Mittág Anikó (6.b-sek), Csapó Mária (8.b-sek)
– 04. 29. Természet-Ember-Környezet – MEGYEI döntő – Szfv, Hétvezér Á. I.
II. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Horváth Balázs 5.a
Pahocsa Kristóf 5.a
Felkészítőjük: Csibyné Vajda Tímea
MÁJUS
– 05. 12. A Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája – országos döntő, Budapest
I. hely: Nagy Donát 8.b
Felkészítője: Csapó Mária
Országos siker a Dózsában a természettudományok terén
Rendkívül büszkék vagyunk Nagy Donát 8. osztályos tanulónkra,
aki a természettudományok terén ért el országosan kiemelkedő sikert. A Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciájának országos fordulójára a tegnapi napon (május 12-én)került sor Budapesten, a Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskolában. A rendezvény fő védnöke a Magyar Tehetségsegítő Szervezet elnöke, Bajor Péter és a Pannon Egyetem Neveléstudományi Intézetének vezetője, Dr. Zsolnai Józsefné Dr. Mátyási Mária volt.
21 iskola 59 ifjú kutatója került az országos döntőbe a régiós fordulókból. A tanulók két kategóriában indultak tudományos dolgozatukkal – ismeretterjesztő és kutatás módszertani kategóriában. Donát A természetes vizek vizsgálata és a szennyezett vizek hatása a növények fejlődésére című kutatás módszertani dolgozatával került az országos döntőbe, ahol Az ember és természet műveltségterületen 1. helyezést ért el, azaz az ország legjobb kutató diákja címet kapta. Az eredményt hosszú felkészülés, komoly kutató tevékenység előzte meg, melyben mentora, felkészítő tanára Csapó Mária volt. Mindkettőjük sikere a tegnapi eredmény. Donátra és tanárára méltán vagyunk büszkék, hiszen a természettudomány sajnos a mai gyerekeknek nem kedvenc területe és ha egy pedagógus el tudja érni, hogy egy diákja érdeklődését ilyen szinten fel tudja kelteni, akkor az igazi tehetségfejlesztő munkát végez.
Ezzel az eredményével Donát elnyerte a jogot arra is, hogy a következő évben a középiskolás korosztály számára Tudományos Diákkörök jövő évi országos konferenciáján ugyanebben a témában végzett további kutatási eredményeivel automatikusan részt vehessen.
Méltán vagyunk büszkék Nagy Donát tanulónkra és Csapó Mária pedagógusunkra.
JÚNIUS