– a Sió-pályázat idei nyertesei
– 09. 28. Városi Futóverseny – Autómentes Nap
– 10. 17. “A hely, ahol élünk – Cimbora szemmel” – Alkotópályázat (József Attila Könyvtár)
– E-TWINNING: ORSZÁGOS 2. HELY
– 10. 21. Országos Bolyai Matematikai csapatverseny MEGYEI fordulója
I. hely: Dózsa csapata – 8. évfolyam
A csapat tagjai:
Keszthelyi Zsófia 8.c
Gashi Ardián 8.c
Köller Donát 8.c
Szlavikovics Máté 8.c
Felkészítőjük: Garamvölgyi Józsefné
IV. hely: Dózsa csapata – 7. évfolyam
A csapat tagjai:
Csehi Levente 7.b
Lengyel Ákos 7.b
Molnár Csenge 7.b
Molnár Lina 7.b
Felkészítőjük: Tóth Györgyné
– 10. 21. Városi Komplex Természettudományi Verseny – Bánki D. Szk.I és G.
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Fekete Sára 8.d
Köller Donát 8.c
Novák Bence 8.d
Felkészítőjük: Garamvölgyi Józsefné, Móró Józsefné
– 10. 23. Diákolimpia – Kispályás Floorball (Fiú II.kcs.) – Körzeti forduló
IV. hely: Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola csapata
A csapat tagjai:
Gubits Zsófia,
Bojsza Barnabás
Dianovszky Zalán
Kovács Milán
Mészáros Patrik
Kísérő: Németh Szilvia
– 11. 06. Tankerületi Számítástechnikai Alapismeretek– Bánki D. G. SzKI.
Iskolánkból 9 fő vett részt, a 8. évfolyamból. Közülük a 8.c osztáyból Erdős Tamás, Köller Donát, Szlavikovics Máté összeredményük alapján érték el a lent látható “csapat”-eredményt. Gratulálunk nekik és felkészítőjüknek!
I. hely: Erdős Tamás – egyéni első helyezés
I. hely: Dózsa iskola az első 3 legjobb eredeményt elért tanuló alapján
Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó
– 11. 12. Városi Természettudományi Verseny – Petőfi Á. I.
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Fekete Sára 8.d
Köller Donát 8.c
Molnár Csenge 7.b
Felkészítőjük: Csapó Mária, Garamvölgyi Józsefné, Móró Józsefné
– “Magyarország az én hazám” c. országos rajzpályázat eredményei
“Aranyecset” díj:
Vári Rózsa Kitt 6.a
Szekeres Anna
“Ezüstecset” díj:
Szekszárdi Dóra 6.a
Felkészítőjük: Pálmai Csilla
– 11. 13. Tankerületi Műveltségi Vetélkedő – Kereskedelmi SZKI
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Sárvári Regina 8.d
Szabó Dávid 8.d
Farkas Dóra Anna 7.d
Szopori Éva 7.d
Felkészítőjük: Csibyné Vajda Tímea
– 11. 14. Tankerületi Mesemondó verseny – Kossuth L. Á. I. Nagyvenyim
I. hely: Szücs Bátor Máté 4.d
Felkészítője: Pálné Kellner Márta
– 11. 15-16. Országos Nyílt Uszonyosúszó bajnokság – Kecskemét
“Cápa, gyerek, serdülő” kategóriában
VI. hely: Francsák Lilla – 50m uszonyos gyors
V. hely: Francsák Lilia – 50m usz. pillangó
VIII. hely: Botka Csenge, Hajnal Adrián – 50m usz. pillangó
IX. hely: Botka Attila – 50m usz. pillangó
– 11. 19. Tankerületi “Gazdálkodjunk együtt” vetélkedő – Rudas SZKI és K.
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Erdős Tamás 8.c
Gashi Ardián 8.c
Köller Donát 8.c
Felkészítőjük: Csibyné Vajda Tímea
– 11. 19. Tankerületi Paint-verseny (3-4. évfolyam) – Szilágyi tagiskola
II. hely: Gál Benedek 3.d
Felkészítője: Udvardi Dóra
– 11. 24. Asztalitenisz “Pentele Kupa” (tankerületi) – Móricz Zs. Á. I.
III. hely – Lengyel Zsombor 5.b – Újonc II. kategóriában
– 11. 25. IV. “GPSz” Informatikai csapatverseny – Rudas SzKI
I. hely – Erdős Tamás, Köller Donát, Szlavikovics Máté 8. c
II. hely – Keszthelyi Zsófia, Suta Anna, Gashi Ardián 8.c
Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó
– 11. 25. Tankerületi Német Csapatverseny – Mezőfalva
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Maczó Gerda 5.b
Nagy Áron 6.b
Molnár Lina 7.b
Major Szabolcs 8.b
II. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Borsodi Zselyke 5.b
Buda Gréta 6.b
Ozwald Alexandra 7.b
Fejes Dávid 8.b
Felkészítőik: Baksa Judit, Feketéné Bodnár Ildikó, Miklós Gabriella
– 11. 29. Dobó-Kupa – Eger
II. hely: Francsák Lilla 3.a – 50m és 100m uszonyos gyors
– 11. 29. Országos Amerikai Football verseny – Tárnoki Katlan
I. helyezés (Dunaújvárosi Csapat)
Iskolánk diákjai, akik e szép eredményt elérték: Farkas Máté 8.a, Kulics Tamás és Tancsa Patrik 8.d
Gratulálunk!
– 12. 03. Tankerületi Word-Paint Informatikai Verseny 3-4. évf. – Szilágyi TI.
II. hely: Stadler Kitti 5.c – az ötödik évfolyamon
II. hely: Pénzes Angelina 6.d – a hatodik évfolyamon
Kitti és Angi
Felkészítőjük: Juhászné Fejes Ildikó
– 12. 03. Tankerületi Angol verseny 3. évf. – Petőfi Sándor Általános Iskola
nem tagozatos
II. hely: Urbán Panka, Zárai-Halács Áron, Gál Benedek Marcell 3.d
Felkészítőik: Fülöp Krisztina, Tisza Tímea
tagozatosok
III. hely: Borbély Szonja, Bolysza Barnabás, Kovács Dániel
Felkészítőik: Robinson Erika Anna
– 12.04 . Mikulás-Kupa: teremlabdarúgás 3-4. évf. fiainak – Dózsa Iskola
II. hely: Dózsa csapata
Tagok: Havasi Noel, Kovács Levente Huba, Kecskés Ádám, Kovács Milán, Tóth-Péterfi Dávid, Gál Benedek, Jánosi Gergely, Ferenczy Máté, Dobos Dávid,
Edző és rendező : Paprika Jenő
– 12. 07. VOLLÉ! 2020 Röplabdasuli Versenye
- “Mini” vegyes (f-l) kategória: IV. hely
Viczai Blanka, Gál Krisztián, Juhász Levente, Szabó Kornél
- “Gyermek” lány kategória: VI. hely
László Sára, Mármarosi Blanka, Viczai Ágota
– 12. 08. Egészséges Életmód verseny – Lórántffy Zs. SzKI.
I. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bankó Zsófia 8.d
Dávid Anita 8.c
Fekete Sára 8.d
Sárvári Regina 8.d
Felkészítőik: Temesiné Garas Anikó, Csapó Mária
– 12. 09. Fejér megye “JÓ TANULÓ-JÓ SPORTOLÓ” kitüntetés: Miskovitz Máté (3.)
– 12. 09. Tankerületi Jubileumi “Dózsa 500.35” történelem verseny – Dózsa iskola
I. hely: Dózsa 1. csapat
tagjai: Kállai Soma, Rajcsányi Máté, Sváb Gergő
Felkészítőjük: Tatár Edina
Gergő, Máté, Soma
II. hely: Széchenyi István Gimnázium
tagjai:
Felkészítőjük:
III. hely: Kossuth Lajos Á. I. – Nagyvenyim
tagjai: Elek Réka, Sipos Dávid, Takács Balázs
Felkészítőjük: Becze Gábor
Felkészítők, szervezők: Molnár Attila, Tatár Edina; Rózsa Márta
– 12. 11. Országos elődöntő floorball diákolimpia I.kcs – Dunaújváros Főiskola
II. hely: Dózsa csapata
Tagok: Molnár Dorián, Kuminka Zsombor, Molnár Botond Levente, Koós Patrik Károly,
– 12. 11. “Mese-mese-mátka” vetélkedősorozat – MMK
III. hely: “Csupacsajok” csapat (4.b)
Tagjai: Breznyán Virág Viktória, Gubits Zsófia Anna, Kaszás Réka Jázmin, Kovács Emese
A 4.c csapat tagjai:
Balogh Dóra Anna
Cséplő Szimonetta
Kiss Dorka Szófia
Várnai Laura
– 12. 12. Regionális “Müller Ferenc Kémiai Emlékverseny” – Bonyhád, Petőfi Evang. Gimn.
A Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban rendezett regionális versenyre Tolna, Baranya, Somogy és Fejér megyéből 32 csapat érkezett. A 2 fordulós vetélkedő eredményeként iskolánk csapata a 3. helyet szerezte meg. Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak!
III. hely: Dózsa csapata
A csapat tagjai:
Bodri Dániel 7.b
Fejes Dávid 8.b
Suta Anna 8.c
Felkészítőik: Csapó Mária, Móró Józsefné
– 12. 26-27. Nemzetközi Jégkorong Torna – Érsekújvár (Szlovákia)
I. hely: Dunaújvárosi Jégkorongosok csapata
A csapat dózsás tagjai:
Gubits Zsófia 4.b
Kuminka Zsombor 2.a – Legeredményesebb Játékos
Molnár Botond 2.c
Molnár Dorián 1.a
Iskolánk jégkorongosai a szlovákiai Érsekújváron szerepeltek egy nemzetközi (szlovák és cseh) csapatokat felvonultató tornán, melyen a legrangosabb I. helyezést érték el.
A csapat legjobb játékosa Kuminka Zsombor lett.
Gratulálunk szép eredményükhöz!
– DIVATRAJZ-verseny
I. hely: Suta Anna 8.c
II. hely: Karmacsi Kincső
Különdíj: Fehér Noémi
2015.
JANUÁR
– 01. 17. Floorball Diákolimpia I. kcs. – Paks, ORSZÁGOS DÖNTŐ
VII. hely: Dózsa csapata
Tagok: Kuminka Zsombor, Molnár Botond Levente, Molnár Dorián, Koós Patrik Károly
Edző: Paprika Jenő
– 01. 26. Játékos idegennyelvi vetélkedő – Rudas SzKI
III.hely: Dózsa csapata (angol)
A csapat tagjai:
Sallai Klaudia 7.a
Szalai Gréta 7.a
Viczenyk Fatime 7.a
Felkészítő: Tisza Tímea
I.hely: Dózsa csapata (németl)
A csapat tagjai:
Bigánszki Vivien 7.c
Krizer Bence 8.b
Pászti Alex 8.b
Felkészítő: Görög Gabriella
– 01. hó Tankerületi műveltségi vetélkedő – Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola
I. hely: 4.d osztály csapata
A csapat tagjai:
Bodgdán Anna
Szabó Zorka
Tángli Anetta
Felkészítő: Hargitai Ferencné
FEBRUÁR
– 02. 03. Tankerületi történelem verseny – Adony
2015. február 3-án Adonyban tankerületi történelmi versenyt rendeztek “Szent István öröksége, a vegyesházi királyok címmel. A vetélkedőn 2 csapattal indultunk, akik az alábbi szép eredménnyel öregbítették iskolánk hírét.
Gratulálunk nekik és felkészítőjüknek, Tatár Edina tanárnőnek!
I. hely: Kállai Soma, Rajcsányi Máté (6.d csapata)
II. hely: Magyar Zsófia, Zsákovics Dóra (6.a csapata)
– 02. 07. II. Pusztaszabolcsi Aerobik Verseny 2015.
ARANY minősítés
“Csillámok” csapat: Mendi Virág, Muhar Jázmin, Borbély Szonja
“Oroszlánok” csapat:
Mendi Virág, Muhar Jázmin, Borbély Szonja, Bordács Nóra, Gyalus Dóra
– 02. 28. Fejér Megyei Diákolimpia – SAKK
II. hely: Kovács Máté
– 02. utolsó hetében: a 8. évfolyamosok német és angol nyelvi felvételin elért eredmények (SzIG)
A részvevő 80 fő felvételizőből az alábbi (legjobb) eredményeket érték el diákjaink:
Angol nyelv
6-7. hely: Erdős Tamás, Gashi Ardián
9. hely: Köller Donát
10. hely: Kövér Barnabás
Német nyelv
1. hely: Major Szabolcs
4. hely: Fejes Dávid
6. hely: Zemankó Joel
Felkészítőik: Baksa Judit, Görög Gabriella, Makkos Erika, Robinson Erika Anna
MÁRCIUS
– 03. 04. Tankerületi Angol nyelvi verseny – Arany János Általános Iskola
I. hely: Bartek Máté 7.d
Felkészítő: Horváth Zoltánné
– 03. 04. Tankerületi Matematika verseny – Arany János Általános Iskola
III. hely: Szabó Máté Tamás 5.c
Felkészítő: Várnagyné Garajszki Zsuzsanna
– 03. 05. Tankerületi Helyesírási verseny (4. évf.) – Arany János Általános Iskola
III.hely: Szabó Zorka 4.d
Felkészítő: Hargitai Ferencné
– 03. 07. Curie Kémiaverseny – Regionális döntője – Szekszárd
7. évfolyamon: II. hely – Bodri Dániel 7.b
Felkészítő: Csapó Mária
8. évfolyamon: II. hely – Köller Donát 8.c
Felkészítő: Móró Józsefné
– 03. 08. UP3 Korcsoportos DIÁKOLIMPIA – Aerobic – Területi forduló, Budapest
I. hely: STEP csoport
Tagjai: Bölcskei Lilla, Illés Dorottya, Masinka Szofi, Sánta Viktória, Uitz Eszter
II. hely: CHALLANGE csoport
Tagjai: Bölcskei Lilla, Illés Dorottya, Masinka Szofi, Sánta Viktória, Uitz Eszter
– 03. 09. Tankerületi Szavaló verseny – Arany János Általános Iskola
Bronz minősítés: Horváth Lili, Szopka Tímea (5.b)
Elismerő oklevél: Sváb Gergő 6.d
Felkészítők: Nagyidai Zsuzsanna, Udvardi Dóra
– 03. 10. Tankerületi Kémiai verseny – Petőfi Sándor Általános Iskola
I. hely: Köller Donát 8.c
Felkészítő: Móró Józsefné
– 03. 11. Tankerületi Word-Excel Informatika verseny – Szilágyi iskola
I. hely: Erdős Tamás 8.c
II. hely: Vajda Tibor 7.d
Tibi és Tamás
Felkészítő: Juhászné Fejes Ildikó
– 03. 21. Kis biológusok találkozója – Széchenyi István Gimnázium
I. hely: Szabó Kornél 6.c
Különdíj: Szabó Dorka 6.c, Bodri Dániel és Molnár Csenge 7.b
Felkészítő: Csapó Mária
– 03. 23. Tankerületi “Ki tud többet” országismereti nyelvi verseny – Dózsa Iskola
Városi iskolák eredménye ANGOL – NÉMET
ANGOL nyelvből a dózsások eredményei
I. hely: Viczai Blanka, Szabó Máté
II. hely: Délczeg Norbert, Juhász Adorján
III. hely: 6. sz. csapat
NÉMET nyelvből a dózsások eredményei:
I. hely: Fejes Dávid, Major Szabolcs (8.b)
II. hely: Fekete Sára Panna, Sárvári Regina (8.d)
III. hely: Borsodi Zselyke, Horváth Lili (5.b)
– 03.31. MEGYEI DIÁKOLIMPIA – RÖPLABDA – Székesfehérvár
II. hely – IV. korcsoport
A csapat tagjai: Csizmadia Tamás 8.b, Feketes Soma Huba 8.d, Kiss Viktor 6.a Herceg Kristóf 5.c, Szabó Kornél 6.c, Máthé Gyula 7.b, Fister Máté 7.a
II. hely – III. korcsoport
A csapat tagjai: Herceg Kristóf 5.c, Kiss Viktor 6.a, Göndör Péter 6.c, Klauz Koppány 6.c, Gálfi Dávid 6.d, Nagy Péter 6.d, Lóki Dániel 6.d, Tompai Ádám 6.d, Szőke János 6.d, Széles Cseke 6.d.
ÁPRILIS
– 04. 10-12. 9. Kémikus Diákszimpózium – Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
Díjazott: Bodri Dániel – Molnár Csenge 7.b
Felkészítő: Csapó Mária
– 04. 14. Katasztrófavédelmi Verseny –
KÜLÖNDÍJ az elméleti és gyakorlati fordulóban nyújtott eredményért:
Farkas Dóra Anna, Szopori Éva (7.d), Köller Donát, Szlavikovics Máté (8.c)
Felkészítő: Csapó Mária
– 04. 14. Tankerületi Versmondó verseny – Vasvári Pál Általános Iskola
III. hely: Schrik Amira 1. osztályos tanuló
– 04. 15. Tankerületi Népi Mesterségek verseny – Jankovich Miklós Általános Iskola, Rácalmás
I. hely: Bether Fruzsina – Németh Zsófi – Tángli Anetta 4.d
Felkészítő: Hargittai Ferencné
– 04. 15. Tankerületi Matematikai-logikai verseny – Szilágyi tagiskola, 1-2-3. évfolyam
I. hely: Gál Benedek Marcell 3.d
II. hely: Gyalus Gréta 1.a
Felkészítőik: Rauf Andrea, Bebesi Csaba
– 04. 16. Tankerületi Természet- és Környezetismereti verseny – Dózsa, 5-6.évfolyam
I. hely: Szebenyi Naomi 5.a
Felkészítő: Csibyné Vajda Tímea
II. hely: Gál Borbála Kinga 6.c
Felkészítő: Csapó Mária
III. hely: Nagy Medárd 6.b
Felkészítő: Takács-Mittág Anikó
– 04. 20. Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája – Százhalombatta
– Ismeretterjesztő kategória III. hely: Szabó Kornél 6.c
– Ismeretterjesztő kategória II. hely: Szabó Dorka 6.c
– Kutatásmódszertani kategória I. hely: Bodri Dániel – Molnár Csenge 7.b
Országos döntőbe jutott: Szabó Dorka, Molnár Csenge és Bodri Dániel
Felkészítő: Csapó Mária
– 04. 21. Tankerületi Történelmi verseny (I. világháború) – Arany János Ált. Isk.
II. hely: Kállai Soma, Tompai Ádám 6.d
Felkészítő: Tatár Edina
– 04. 22. Természet-Ember-Környezet verseny, MEGYEI DÖNTŐ – Hétvezér Ált. Isk, Sz.fehérvár
III. hely: Keszthelyi Zsófia-Suta Anna 8.c
IV. hely: Kulik Noel – Slinszki Marcell 3.b
V. hely: Szabó Dorka – Szabó Kornél 6.c
Felkészítőik: Csapó Mária, Vizi-Németh Adrienn
– 04. 22. Tankerületi verseny a Föld Napja tiszteletére – Szilágyi tagiskola
II. hely: “Zöld őrség” csapat: Kaszás Réka, Kecskés Ádám, Szekeres Huba 4.b
VI. hely: “Kiskecskék” csapat: Breznyán Virág, Gubits Zsófia, Masinka Szofi 4.b
– 04. 23. Tankerületi Környezetvédelmi verseny – Baracs
I. hely: DÓZSA csapata
tagok: Molnár Lilla 8.c, Bartek Máté és Szopori Éva 7.d, Molnár Lina 7.b
Felkészítőik: Móró Józsefné, Takács-Mittág Anikó, Csapó Mária
– 04. 23. Integrált Vers-, Prózamondó és Énekverseny – Móra F. Á. I, EGyMI
Versmondó kategória II. hely: Sváb Gergő 6.d
– 04. Kerékpáros Kupa – Székesfehérvár, István Király Általános Iskola
Alsó tagozat versenye: “Kisiskolások Kerékpáros Kupája”
II. hely: Dózsa iskola alsós csapata
Tagok: Csóka Máté, Gubits Zsófia, Kovács Emese, Kovács Máté (4.b)
Felső tagozat versenye: “Kerékpáros Iskola Kupa”
A felsős csapat tagjai is szépen teljesítettek:
Bellovits Natália, Derzsy Dániel, Somfalvi Csenge (5.a), Czakó Károly (6.c)
Felkészítőjük: Bebesi Csaba
– Tankerületi SNI, BTM Matematika- és Magyar Levelező Verseny
Akik bejutottak a II. fordulóba:
Borbély Virág, Idei Kitti, Jenei Csaba, László Máté, Olasz Patrik, Sváb Gergő, Szloboda Gréta, Szloboda Ákos
– TANKERÜLETI EUKLIDÉSZI MATEMATIKA VERSENY
II. hely: Köller Donát 8.c
II. hely: Lengyel Ákos 7.b
Felkészítők: Garamvölgyi Józsefné, Tóth Györgyné
– Tankerületi SNI Matematika verseny
I. hely: Fülöp Ferenc 1.b, Gulyás Elzabet és Vida Bence 2.b (1-2. évfolyam)
II. hely: Kiss György és Szabó Zsolt 3.a, Izsák Adrienn 4.a (3-4. évfolyam)
II. hely: Jenei Csaba, László Máté, Szloboda Gréta 5. b (5. évfolyamon)
MÁJUS
– 05. 06. Tankerületi Szövegértési Verseny 4. évfolyamosoknak – Dózsa iskola
I. hely: Szekeres Huba 4.évf.
– 05. 07. Bárczi Gusztáv Országos Matematika verseny MEGYEI fordulója – Seregélyes
I. hely: László Máté 5.b
II. hely: Jenei Csaba 5.b
Csaba és Máté
Felkészítőjük: Soósné Tari Tímea
– 05. 09. VI. APAJI GYERMEK AEROBIK VERSENY – Apaj
Arany minősítés: Illés Dorottya (Párducok csapata, Oroszlánok csapata)
– 05. 11. – Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája – ORSZÁGOS DÖNTŐ, Budapest
Kutatásmódszertani kategória:
KIEMELT I. HELY : Bodri Dániel – Molnár Csenge 7. b
Ismeretterjesztő kategória:
II. hely: Szabó Dorka 6.c
Felkészítőjük: Csapó Mária
– 05. 14. “Viselkedj Okosan” Városi Illemtani Vetélkedő – MMK, Dunaújváros
I. hely: Csillámpónik csapat 4.b – Breznyán Virág, Gubits Zsófia, Kaszás Réka, Kovács Emese
II. hely: Csipet csapat 4.d – Tángli Anetta, Németh Zsófi, Wolf Anna, Kovács Máté
II. hely: Etikett csapat 3.c – Kaiser Dalma, Szekeres Anna, Kvák Dávid, Miskovitz Máté, Vári Gergely
– 05. 23. Uszonyúszó Országos Bajnokság – Gyermek korosztály – EGER
III. hely: Francsák Lilla 3. a – 100m delfinúszás
– Városi DÖK “Ki mit tud”
II. hely: Szekeres Anna 3.c – RAJZ kategória
III. hely: Miskovitz Máté 3. c – VERS kategória
KÜLÖNDÍJ: Vári Gergely 3. c – KOMOLYZENE kategória
– Tankerületi Szavaló verseny – Mezőfalva
I. hely: Gyalus Gréta 1.a, Varga Lelle Hanna 2.a.
– BENDEGÚZ ORSZÁGOS TÖRTÉNELMI LEVEZEZŐVERSENY – MEGYEI DÖNTŐ
II. hely: Tompai Ádám 6.d
III. hely: Nagy László Áron 6.b; Lábadi Alex 7.c
Felkészítőjük: Tatár Edina
JÚNIUS
– 06.