Sportéletünkről
Iskolánk kezdettől fogva jelentős eredményeket ért el a sport területén: kezdve még a hősi időkből egy országos versennyel egészen az éveken át sorozatban megnyert versenyekkel (köztük a – sajnos azóta már megszűnt – aerobic-kal), egészen a múlt héten megrendezett sporteseményekig.
Iskolánk pedagógiai programjában is jelentős helyet kap a sport: az alsó tagozatban például mindennapos a testmozgás.
Saját erőből és szponzorok támogatásával sikerült felújítani és megszépíteni sprotudvarunkat is, így biztonságosabb és szebb környezet várja a sportoló diákokat.
A mozgás szerelmeseinek az alábbi sportszakkörök állnak rendelkezésre iskolánkban:
• fiú röplabda (5-6. és 7-8. évfolyamosoknak)
• lány röplabda (7-8. osztályosoknak)
• kézilabda (fiú/lány, 5-8. osztályosoknak)
• kosárlabda (fiú/lány, 5-8. osztályosoknak)
• labdarúgás (1-4. évfolyamos fiúknak)
• játékos gimnasztika (1-4.osztályos fiúknak és lányoknak)
Hagyományosan a Dózsa Iskola rendezi meg az alábbi sportversenyeket:
• Mikulás-kupa – városi verseny a 3-4.évfolyamos fiúk részére
• Röplabda Diákolimpia Megyei Döntője – 5-6. és 7-8.osztályos fiúk részére
Eddigi legkiemelkedőbb eredményeink:
Zenés gimnasztika (aerobic) | Megyei | I. helyezés | |
Fiú Röplabda | 7-8.osztályosok | Megyei | I. helyezés |
Területi | I. helyezés | ||
Országos | III. helyezés | ||
5-6.osztályosok | Megyei | I. helyezés | |
Területi | I. helyezés | ||
Országos | VII. helyezés | ||
Fiú Labdarúgás | 3-4. évfolyam | Városi | I. hely |
Megyei | V.hely | ||
Asztalitenisz | Városi | II. hely | |
Megyei | II. hely | ||
A 2004-2005-ös tanévben elért eredményeink
Asztalitenisz | Városi Diákolimpia | 2. hely: Mizsei Máté |
2. hely: Kutschi Zoltán 6.d | ||
3. hely: Kutschi Bence | ||
Megyei döntő | 2. hely: Mizsei Máté (Országosra megy) | |
2. hely: Kutschi Zoltán | ||
Játékos sprotverseny | Városi | 3. helyezés |
Labdarúgás | Merényi Kupa Városi Bajnokság | 5. hely 1-2.évfolyam |
5. hely 3-4.évfolyam | ||
4. hely 5-6.évfolyam | ||
Rudas Kupa Lány Foci | 1. és 3. hely | |
Mikulás Kupa | (3-4.oszt.) 2. hely | |
Lövészet | Megyei verseny | 3. helyezés: Sutyera Gergely 7.c (Országos döntőbe jutott) |
Úszás | 100 m mellúszás Városi | 2. hely: Peresztegi Krisztina |
Megyei | 2. hely: Peresztegi Krisztina |