Versenykiírás Aktuális verseny eredménye Korábbi eredmények
Minden év második felében megrendezik alsós kollégáink a városi szintű, negyedik évfolyamosoknak rendezett szövegértési versenyt.
A rendezők igyekeznek mind az életkornak, mind a kompetencia-alapú oktatás elvárásainak megfelelni a feladatok összeállításakor.
A verseny szervezői: Simon Gyuláné és a 4. osztályos osztálytanítók.
2013. május 8-án 14 órakor tartottuk
Városi és városkörnyéki Szövegértő Versenyünket.
Gárdonyi Géza: Az öcsém c. novella szövegéhez kapcsolódó feladatokat kellett megoldaniuk a versenyzőknek.
VERSENYEREDMÉNYEK
I. hely: Juhász Erik (Arany János Á. I.)
Felkészítette: Hartungné Hajnal Klára
II. hely: Szellák Szabina (Vasvári P. Á. I.)
Felkészítette: Pribékné Kazi Erika
III. hely: Slett Kristóf (Arany János Á. I.)
Felkészítette: Hartungné Hajnal Klára
A dózsás tanulók versenyen kívül indultak. A dózsások mezőnyében
I. hely: Zombori Máté 4.c
Felkészítette: Fülöp Krisztina
II. hely: Szabó Máté 4.d
Felkészítette: Novák Gáborné
III. hely: Rajcsányi Máté 4.d
Felkészítette: Novák Gáborné
2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Május 9-én negyedikesek vetélkedtek szövegértésből a Dózsa György Általános Iskolában.
A Titanic katasztrófájához kapcsolódó feladatlap kitöltésével bizonyíthatták rátermettségüket.
I. hely:TOMANÓCZY BÁLINT (Gárdonyi Géza Á. I.)
Felkészítette: Kardos Ágnes
II. hely: SCHMIDT ANNA (Vasvári Pál Általános Iskola)
Felkészítette: Lászlóné Durecz Andrea
III. hely: FARKAS DZSENIFER (Dózsa iskola Szilágyi Tagiskola)
Felkészítette: Moldovánné Kiss Etelka
A versenyen kívül induló dózsások közül
1. helyezett lett Ruff Tamás 4.c, felkészítője: Novák Gáborné
2. hely: Volcsányi Odett Fruzsina 4.b, felkészítője: Simon Gyuláné
3. hely: Bánhegyi Barnabás 4.d, felkészítője: Pálné Kellner Márta
Május 5-én negyedikesek vetélkedtek szövegértésből a Dózsa György Általános Iskolában.
Benedek Elek A só című meséjéhez kapcsolódó feladatlap kitöltésével bizonyíthatták rátermettségüket.
I. hely:CSEPELI SÁRA (Móricz Zsigmond Általános Iskola)
Felkészítette: Antal Zsuzsanna
II. hely: ZSIGMOND ZSÓFIA (Arany János Általános Iskola)
Felkészítette: Hollósiné Tabajdi Mária
III. hely:LANTAI LILLA (Arany János Általános Iskola)
Felkészítette: Ali Márta
A versenyen kívül induló dózsások közül
1. helyezett lett Fazekas Alexa 4.b, felkészítője Csikósné Maczó Edit.
I. hely: OSZTÓ MÁRTON (Arany János Általános Iskola)
(Felkészítette: Hartlingné Hajnal Klára)
II. hely: BERTUS DÁNIEL (Gárdonyi Géza Általános Iskola)
(Felkészítette: Fecskó Ágnes)
III. hely: MEZEI SZILÁRD (Vasvári Pál Általános Iskola)
(Felkészítette: Pribékné Kazi Erika)
A Dózsa iskola saját versenyzőjét versenyen kívül indította, egyébként szintén első helyet ért (volna) el:
SZENCI BALÁZS 4. b osztályos tanuló
(Felkészítette: Huszti Józsefné)
2008.
I. hely: Tamás Alex a Szilágyi Á. I. tanulója (felkészítője: Sári Józsefné)
II. hely: Steigervald Ákos, a Vasvári Á. I. tanulója (felkészítője: Dobosné Pecznik Marianna)
III. hely: Móró Johanna ARANY-KŐRÖSI Á. I. tanulója (felkészítője: Markothné Teket Éva)