Január havi programunk

 

JANUÁR

– 01. 03. ELSŐ NAP  (B-hét szerint)

– Házi próbafelvételi matematikából – 2018. január első két hete

– 01. 08. Fogadó óra 17-18 óráig

– 01. 17. Tankerületi szövegértő verseny 4. évfolyam részére

– 01. 20. 8. osztályosok központi felvételije  10 órakor (9. évfolyamokra)

 

  • Legalább 30 perccel korábban kell érkezni (a levélben megjelölt helyszínre)!
  • A felvételire vinni kell a FÉNYKÉPES személyi azonosságot igazoló dokumentumot: személyi igazolványt / útlevelet.
  • (2db) kék tollat, derékszögű vonalzót (egyeneset is), körzőt. (Számológépet csak az vihet, aki erről szülői kérelmet – a megfelelő igazolásokkal – erről előzőleg leadott!)
  • A felvételi 2×45 perces lesz, magyar illetve matematikai feladatsorral.

– Pótló írásbeli felvételi vizsgák azoknak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni    2017. január 25-én, 14 órakor kerül sor. KIZÁRÓLAG orvosi igazolás fejében (baleset, gipsz, műtét, stb.)

   PÓTFELVÉTELI: január. 25. 14 h.

– 01. 22. Megemlékezés a magyar kultúra napjáról

– 01. 24. Nyílt tanítási óráinkra látogatnak el nagycsoportos óvodások óvónénieikkel

01. 26. A félév zárása

 


FEBRUÁRI ELŐZETES

 

– 02. 02. 8 óra: FÉLÉVI BIZONYÍTVÁNYOK KIOSZTÁSA

– 02. 02. 9 órától ISKOLANYITOGATÓ ovisoknak és szüleiknek

– 02. 05-én: DIÁKOKNAK TANÍTÁSI SZÜNET! – Tanárok féléves értekezlet

– 02. 05-09-ig: SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEK

8. évfolyam és szüleik ekkor írják alá a kinyomtatott jelentkezési lapokat! Kérjük, feltétlenül jelenjenek meg az osztályfőnökök által megadott napokon!

– 02.13.  Játszóház a leendő első osztályosoknak 16h-18h

                   – 02. 16. ALSÓS FARSANG

– 02. 23. FELSŐS FARSANG

14: 00 – Az osztályok osztálytermeikben öltöznek.

14:30: Keringő, majd Bálkirály és Bálkirálynő választás, majd megnyitják a farsangot

kb. 15 órától: osztályok műsorai.

18:00: Osztálytermek zárnak,

18:00-20:30-ig: Farsangi Diszkó

  A hagyomány szerint a szülők beküldenek szép szendvicseket és finom süteményeket,
melyeket az ebédlőbe lehet behozni, már 3/4 2-től.  Előre is köszönjük! Az italt a DÖK fizeti!

December havi programunk

 

´

´

DECEMBER ´

´

– 12. 01. Rajzpályázat meghirdetése

– 12. 05. Mikulás-kupa: foci 3-4. évfolyamos fiúk számára

– 12. 06. Paint-Word Számítástechnikai verseny – Szilágyi Tagiskola

– 12. 06. Mikulás – alsó tagozat

– 12. 04.08: Felsős klubdélutánok az Advent jegyében

– 12. 11. 17-18 óráig: Fogadó óra (félév előtti utolsó!)

– 12. 21. Városi Karácsonyfa-díszítő verseny

– 12. 22. Iskolai műsor: alsós projekt zárása képpen (nov. 27-dec. 22-ig).
Téli balesetvédelem

´

Téli szünet: dec. 23-tól 2018. január 2-ig. Első nap: január 3. 

GPSz-verseny eredményei

A Rudas középiskola idén is megrendezte hagyományos

Tankerületi GPSZ Informatikai Versenyét, melyet

2017. november 28-án rendeztek meg.

A 19 induló csapatból iskolánkból az alábbi eredményeket érték el részvevő csapataink:

II. hely: “3 BIT” csapat 

A csapat tagjai: Borsodi Zselyke, Maczó Gerda, Lengyel Zsombor (8.b)

VI. hely “Dózsás Lányok” csapat

A csapat tagjai: Bellovits Natália, Boldizsár Angelika, György Fruzsina (8.a)

Felkészítőjük: Fejes Ildikó tanárnő

GRATULÁLUNK!

Rajzverseny eredménye

 

Tankerületi Karikatúra versenyen is indultak iskolánk kreatív tanulói:

Fazekas Anita, Lőwinger Dorka, Urbán Soma.

A november 24-i díjkiosztó ünnepsége alapján az alábbi eredményekkel dicsekedhetünk:

I. hely: Lőwinger Dorka 8.c

III. hely: Urbán Soma 8.c

 

Különdíj: Fazekas Anita 7.a

 

Felkészítőik: Pálmai Csilla tanárnő (Dózsa színeiben) és László Sándorné Ági néni 

 

Gratulálunk mindenkinek!

 

POK – Játékos idegen nyelvi vetélkedő

November 23.

A Pannon Oktatási Központ (POK) már hagyományosan megrendezi angol és német nyelvi játékos vetélkedőjét, melyen elsősorban 8. évfolyamosok vesznek részt. Iskolánkból mind angolos, mind németes csapatok indultak. Az alábbi eredményeket értük el:

 

I. hely: 8.c osztály csapata

A csapat tagjai: Lukács-Soós Ádám Soma, Szabó Máté Tamás, Tiringer Márk Tege, Viczai Blanka

Felkészítőjük: Robinson Erika Anna tanárnő

 

II. hely: 8.a osztály csapata

A csapat tagjai: Bogó Rebeka Míra, Rozsnyai Klaudia, Somfalvi Csenge, Szabó Arion Levente.

Felkészítőjük: Tisza Tímea tanárnő

 

Gratulálunk!

 

Word-Paint verseny

November 21.

 

Iskolánk rendszeresen indul a Szilágyi tagiskola által megrendezett Word-Paint versenyen, melyen az alábbi eredményekhez gratulálunk az 5-6. évfolyamból induló diákjainknak:

 

I. helyezés: Viola Dorina 6.d 

 

II. helyezés: Sánta Réka 5.c

 

Felkészítőjük: Fejes Ildikó tanárnő

 

Német szépkiejtési verseny

November 21.

 

A Szilágyi tagiskolánkban hagyományosan megrendezett német szépkiejtési versenyen iskolánk 2 kategóriában is indult.

 

5-6.évfolyamon elért eredményünk:

       1. hely: Szilárdi Levente Zsolt (5.b)

2. hely: Simon Réka (5.b)

Felkészítőjük: Feketéné Bodnár Ildikó tanárnő

 

7-8. évfolyamon elért eredményünk:

2. hely: Maczó Gerda (8.b)

3. hely: Kovács Kitti (8.b)

Felkészítőjük: Miklós Gabriella tanárnő

 

Gratulálunk a dobogósoknak, a részvevőknek, és felkészítőiknek!

 

 

Gazdálkodjunk együtt! – a Rudas vetélkedőjén elért eredményünk

“Gazdálkodjunk együtt!” – November 21.

´

A Rudasban már szintén hagyománynak számító, a jelen világhoz fontos ismereteket játékos formában adó vetélkedőn a kistérségből 17 csapat érkezett. Iskolánkból a 8.a (Bellovits Natália, Bogó Rebeka, Boldizsár Angelika), valamint a 8.b és c “Pénznyerő” csapata vett részt, Csibyné Vajda Tímea tanárnő vezetésével.

A vetélkedő előzetes feladata a Rudas-bankó megtervezése volt, melyet plakáton, helyben és szóban is, be kellett mutatnia a 3 fős csapatoknak. Emellett országokat, pénzféléket kellett felismerniük, a “zene nyelve”  vagy eszperente feladatban is találkoztak gazdasági fogalmakkal.  Az “értékesítési” feladat, melyben például kivetített képen látható tárgyat kellett “reklámozniuk; az activity-ben pedig pénzről szóló közmondásokat kellett felismertetni a a csapattársakkal.  

´

A szerzett pontok alapján az alábbi dobogós helyezést hoztuk el:

´

II. hely: “Pénznyerő csapat” (8.bc vegyes csapata)

A csapat tagjai: Gerzsenyi Netta  és Szabó Máté a 8.c-ből, valamint Lengyel Zsombor a 8.b-ből. 

´

´

Gratulálunk minden részvevőnek és a nyertes csapatnak!

´