máj 25

Június havi programjaink

JÚNIUS

– 06. 01. Környezetvédelmi Világnap 

– 06. 12. 14 óra: Osztályozó értekezlet – 2. félév zárása

– 06. 13. DÖK-GYEREKNAP (tanítás nélküli munkanap)

                      Programelőzetes: előadás, mozilátogatás, játszóház

 – 06. 15. Utolsó tanítási nap

                      – 1-2. óra: 8. osztályosok boldondballagása

                – 3-4. óra: 7-8. évfolyam számára ballagási próba

06. 16. BALLAGÁS

                     Ballagás menetrendje:

      – 15:55-kor: 7. osztályosok átadják a tantermeket a 8. évfolyamosoknak

      – 16:00-16:30: Utolsó osztályfőnöki óra és búcsú a 8. évfolyamnak

      – 16:30-16:45-ig: rokonok, barátok átadhatják ajándékaikat, majd levonulnak az udvarra

      – 17:00-kb. 17:45ig: ballagási menet, műsor, igazgatói beszéd, jutalmak és díjak átadása

A végén az osztályfőnök kikíséri osztályát az iskola elé, majd a diákok visszajönnek holmijaikért és távoznak családjaikkal.

06. 22. 17 órakor: TANÉVZÁRÓ ÜNNEPSÉG

– 06. 23-28: Továbbképzés (tanári kar érintettjei)

– 06. 27. Tanévzáró értekezlet

– 07. 03. Tanárok nyári szabadságának kezdete

AZ ISKOLA NYÁRI NYITVATARTÁSA

Minden szerdán, 8-13 óráig, az alábbi napokon:

(feltöltésére hamarosan sor kerül)

PÓTVIZSGA IDŐPONTJA:

(feltöltésére hamarosan sor kerül)

Első tanítási nap:

2017. szeptember 1. 8 óra

máj 25

Irodalmi kirándulás Budapesten

2017. május 24-én a 7.a és 7.b osztály osztályfőnökeik kíséretében,

magyar tanáruk, Nagyidai Zsuzsanna tanárnő szervezésében

Budapestre utaztak.

Utazásuk alapja Arany János születésének 200. évfordulója volt.

Először a Petőfi Irodalmi Múzeumot és a vele kapcsolatos Ady-lakásmúzeumot keresték fel, egyúttal megtekintve a kiállításokat, és csoportmunkában végzett interaktív tanórán is részt vettek.

Rövid pihenő és “Ki mit tud” után pedig a Nemzeti Színházban vezették körbe őket. 

GALÉRIA

 

máj 25

Országos Elődöntő – röplabda

 

2017. május 23-án Szentendrén rendezték meg a RÖPLABDA DIÁKOLIMPIA országos elődöntőjét is.

 

Iskolánkból, a IV. korcsoportos csapat

II. helyezést

ért el!

 

 

A csapat tagjai.:

8. évfolyamon: Kiss Viktor, Nagy Péter, Szabó Kornél, Szőke János;

7. évfolyamon: Herceg Kristóf, Szabó Máté, Tóth Gergely

5-6. évfolyamon: Jakab Roland, Kulik Noel, Tóth Bence

 

Edző: Szűcs Ákos

Testnevelő: Szabóné Vida Andrea

 

Gratulálunk!

 

máj 25

Kézilabda Országos Elődöntő

 

2017. május 23-án Kiskőrösön rendezték meg a Kézilabda Diákolimpia országos elődöntőjét.

A IV. korcsoportban iskolánk kézilabda-akadémiás csapata a következő eredménnyel büszkélkedhet:

 

I. HELY:

DUNAÚJVÁROSI DÓZSA GY. ÁLT. ISK. (Szilágyi Tagiskolával együtt)

 

A csapat tagjai:

Balogh Dóra (6.c), Bankó Zoé (Szilágyi), Cserepes Laura (8.b), Gál Borbála Kinga (8.c), Hólik Anna (6.a), Keresztes Eliza (Szilágyi), Kiss Flóra (6.a), Koronczai Petra (8.d), Németh Kata (8.d), Pál Eszter (8.d), Péli Dorottya (5.d), Sztacho Natália (8.d)

 

Edzőjük: Meggyes Rita

 

máj 22

Országos második hely – kémia versenyen!

Május 20-án Gyulán rendezték meg

a Lila VegyÉSZbajnokság országos kémiaverseny döntőjét.

`

Iskolánk 8.a osztályos diákja bejutott a döntőbe, és ismét nagyszerűen szerepelt. 

Kiemelkedő tudásával az alábbi eredményt érte el:

`

II. HELY: SZERENCSE ARNOLD 8.a

`

Gratulálunk neki és felkészítőjének, Móró Józsefné Kati néninek!

`

máj 22

Hartai Majális Kupa – karate verseny

2017-05-22

Hartán, május 20-án rendezték meg a IV. Hartai Majális Kupát karatésok számára.

Iskolánk diákjainak helyezése ezen a versenyen:

 

I. HELY: VILLÁNYI BERTALAN 2.a

 

II. HELY: MÁCSFALVI RÉKA 4.c

 

Gratulálunk!

 

máj 19

Dózsás diák “Valahol Európában”

Fergeteges sikere van a Bartók Kamaraszínházban játszott “Valahol Európában” c. musical-nek. Iskolánk egyik diákja, Szűcs Bátor Máté is beválogatásra került, bár csodálatos hangját kórusban lehet csak hallani, színészi képességeit viszont megcsodálhatjuk a darab során. Nagyon büszkék vagyunk rá, és további sok sikert kívánunk!

– dózsások

 

Osztálya a 6.d és osztályfőnökül, Horváth Zoltánné is megtekintették az előadást, mely után közös képet készítettek a “hírességgel”. Íme:

      Bátor és a 6.d Bátor büszke anyukájával és              osztályfőnökével. Mi is gratulálunk!

 

Az előadásról itt olvashatnak még többet, illetve láthatnak még további fotókat.

 

 

máj 18

Országos Akvarellfestő rajzverseny

2017-04-01

 

2017. április elsején Tiszavasváriban ORSZÁGOS AKVARELLFESTŐ RAJZVERSENYT rendeztek.

 

A 20.000 pályaműből 200-at tartott a zsűri az országos döntőbe jutáshoz a legjobbaknak, és ebből a 200 pályázatból kategóriánként díjaztak egy helyben elkészített alkotás alapján.

Iskolánkból 

IDEI KITTI 7.b és

GUBITS ZSÓFIA 6.b

osztályos diákunk kapott meghívást a rangos döntőre, melyen nagyon szép eredményt értek el:

 

Zsófi a legjobb 15 között végzett,

KITTI V. HELYEZÉST ÉRT el!

 

Nagyon büszkék vagyunk rájuk, és felkészítőikre: Pálmai Csillára, és László Sándornéra.

GRATULÁLUNK!

máj 18

Lila vegyÉszbajnokság – országos kémia verseny megyei forduló

2017-03

 

A  Lila vegyÉszbajnokság országos kémiai levelező verseny megyei fordulóján következő diákjaink eredményére vagyunk nagyon büszkék:

 

a 8-osok mezőnyében:

I. HELY: SZERENCSE ARNOLD 8.a,

a 7-esek mezőnyében:

I.HELY: ERDŐS ANNA 7.c 

 

Ők képviselik iskolánkat a Gyulán, az országos – személyes részvételű – döntőn!

 

További szép eredményeket is értünk el ugyanezen a versenyen:

II. HELY: SZABÓ MÁTÉ 8.a – aki csak fél ponttal maradt le az országos döntőről.

III. HELY: BORSODI ZSELYKE 7.b

 

Zselyke felkészítője Csapó Mária tanárnő,

Arnoldot, Annát és Mátét Móró Józsefné Kati néni készítette fel.

Gratulálunk, és Arnoldnak nagyon sok sikert kívánunk az országos döntőhöz!

 

máj 18

KGyTK – Regionális döntő

2017-04-06

A 2017. április 6-án, Százhalombattán megrendezett regionális döntőn iskolánkból két diákunk vett részt az alábbi eredményekkel:

Kutatásmódszertan katergória 

Ember a Természetben műveltségterület:

I. HELY: SZABÓ KORNÉL 8.c – továbbjutott a döntőbe

 

Felkészítője: Csapó Mária

 

Ismeretterjesztő kategória:

III. HELY: PAHOCSA KRISTÓF 8.a

Felkészítője: Móró Józsefné

 

Gratulálunk szép eredményeikhez és további nagyon sok sikert kívánunk!

 

Régebbi bejegyzések «