nov 30

December havi programunk

 

´

´

DECEMBER ´

´

– 12. 01. Rajzpályázat meghirdetése

– 12. 05. Mikulás-kupa: foci 3-4. évfolyamos fiúk számára

– 12. 06. Paint-Word Számítástechnikai verseny – Szilágyi Tagiskola

– 12. 06. Mikulás – alsó tagozat

– 12. 04.08: Felsős klubdélutánok az Advent jegyében

– 12. 11. 17-18 óráig: Fogadó óra (félév előtti utolsó!)

 – 12. 21. Városi Karácsonyfa-díszítő verseny

– 12. 22. Iskolai műsor: alsós projekt zárása képpen (nov. 27-dec. 22-ig). Téli balesetvédelem

´

Téli szünet: dec. 23-tól 2018. január 2-ig. Első nap: január 3. 

´


2018

 

JANUÁR – előzetes

 

 

 

nov 30

GPSz-verseny eredményei

A Rudas középiskola idén is megrendezte hagyományos

Tankerületi GPSZ Informatikai Versenyét, melyet

2017. november 28-án rendeztek meg. 

´

A 19 induló csapatból iskolánkból az alábbi eredményeket érték el részvevő csapataink:

´

II. hely: “3 BIT” csapat 

A csapat tagjai: Borsodi Zselyke, Maczó Gerda, Lengyel Zsombor (8.b)

´

VI. hely “Dózsás Lányok” csapat

A csapat tagjai: Bellovits Natália, Boldizsár Angelika, György Fruzsina (8.a)

´

Felkészítőjük: Fejes Ildikó tanárnő

´

GRATULÁLUNK!

´

nov 28

Rajzverseny eredménye

 

Tankerületi Karikatúra versenyen is indultak iskolánk kreatív tanulói:

Fazekas Anita, Lőwinger Dorka, Urbán Soma.

A november 24-i díjkiosztó ünnepsége alapján az alábbi eredményekkel dicsekedhetünk:

´

I. hely: Lőwinger Dorka 8.c

III. hely: Urbán Soma 8.c

 

Különdíj: Fazekas Anita 7.a

´

Felkészítőik: Pálmai Csilla tanárnő (Dózsa színeiben) és László Sándorné Ági néni 

´

Gratulálunk mindenkinek!

´

nov 24

POK – Játékos idegen nyelvi vetélkedő

November 23.

A Pannon Oktatási Központ (POK) már hagyományosan megrendezi angol és német nyelvi játékos vetélkedőjét, melyen elsősorban 8. évfolyamosok vesznek részt. Iskolánkból mind angolos, mind németes csapatok indultak. Az alábbi eredményeket értük el:

 

I. hely: 8.c osztály csapata

A csapat tagjai: Lukács-Soós Ádám Soma, Szabó Máté Tamás, Tiringer Márk Tege, Viczai Blanka

Felkészítőjük: Robinson Erika Anna tanárnő

 

II. hely: 8.a osztály csapata

A csapat tagjai: Bogó Rebeka Míra, Rozsnyai Klaudia, Somfalvi Csenge, Szabó Arion Levente.

Felkészítőjük: Tisza Tímea tanárnő

 

Gratulálunk!

 

nov 24

Word-Paint verseny

November 21.

 

Iskolánk rendszeresen indul a Szilágyi tagiskola által megrendezett Word-Paint versenyen, melyen az alábbi eredményekhez gratulálunk az 5-6. évfolyamból induló diákjainknak:

 

I. helyezés: Viola Dorina 6.d 

 

II. helyezés: Sánta Réka 5.c

 

Felkészítőjük: Fejes Ildikó tanárnő

 

nov 24

Német szépkiejtési verseny

November 21.

 

A Szilágyi tagiskolánkban hagyományosan megrendezett német szépkiejtési versenyen iskolánk 2 kategóriában is indult.

 

5-6.évfolyamon elért eredményünk:

       1. hely: Szilárdi Levente Zsolt (5.b)

2. hely: Simon Réka (5.b)

Felkészítőjük: Feketéné Bodnár Ildikó tanárnő

 

7-8. évfolyamon elért eredményünk:

2. hely: Maczó Gerda (8.b)

3. hely: Kovács Kitti (8.b)

Felkészítőjük: Miklós Gabriella tanárnő

 

Gratulálunk a dobogósoknak, a részvevőknek, és felkészítőiknek!

 

 

nov 24

Gazdálkodjunk együtt! – a Rudas vetélkedőjén elért eredményünk

“Gazdálkodjunk együtt!” – November 21.

´

A Rudasban már szintén hagyománynak számító, a jelen világhoz fontos ismereteket játékos formában adó vetélkedőn a kistérségből 17 csapat érkezett. Iskolánkból a 8.a (Bellovits Natália, Bogó Rebeka, Boldizsár Angelika), valamint a 8.b és c “Pénznyerő” csapata vett részt, Csibyné Vajda Tímea tanárnő vezetésével.

A vetélkedő előzetes feladata a Rudas-bankó megtervezése volt, melyet plakáton, helyben és szóban is, be kellett mutatnia a 3 fős csapatoknak. Emellett országokat, pénzféléket kellett felismerniük, a “zene nyelve”  vagy eszperente feladatban is találkoztak gazdasági fogalmakkal.  Az “értékesítési” feladat, melyben például kivetített képen látható tárgyat kellett “reklámozniuk; az activity-ben pedig pénzről szóló közmondásokat kellett felismertetni a a csapattársakkal.  

´

A szerzett pontok alapján az alábbi dobogós helyezést hoztuk el:

´

II. hely: “Pénznyerő csapat” (8.bc vegyes csapata)

A csapat tagjai: Gerzsenyi Netta  és Szabó Máté a 8.c-ből, valamint Lengyel Zsombor a 8.b-ből. 

´

´

Gratulálunk minden részvevőnek és a nyertes csapatnak!

´

nov 23

Tankerületi Műveltségi Vetélkedő eredményei

A DSZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola népszerű tankerületi műveltségi vetélkedőjén városunkon kívül, Kulcs, Adony, Pusztaszabolcs és más helyekről is érkeztek a 4 fős, 7-8. évfolyamos csapatok, 2017. november 16-án.

Többek között a műveltséget mérő totók kitöltése mellett kreativitásukról is tanúságot tettek a csapatok: színezett sógyurmából kellett karácsonyi asztaldíszt készíteniük – az egyéb feladatok alatt. A totók egyike még angol-német tudásukra is kíváncsi volt. A diákok és kísérőik ellátásáról, valamint az elvihető emlékekről a Keri diákjai gondoskodtak saját készítésű ételekkel és felszolgálással ezen a színvonalas vetélkedőn.

A jó hangulatú verseny eredményein az alábbi helyezéseket értük el:

´

I. hely: 8.a csapata 

Tagjai: Bellovits Natália, Boldizsár Angelika, György Fruzsina Réka, Somfalvi Csenge

´

és

´

III. hely: 8.b csapata

Tagjai: Borsodi Zselyke Eszter, Kovács Kitti, Maczó Gerda, Szopka Gréta Tímea

´

Kísérőik – büszke – osztályfőnökeik voltak: Rózsa Márta és Tatár Edina tanárnők.

´

Gratulálunk mindannyiuknak!

 

nov 23

Matematika-eredményeink

A november 16-án megrendezett integrált (SNI) matematika versenyen iskolánk a következő kategóriákban elért szép eredményeit tesszük közzé.

´

1-2. évfolyamon:

I. hely: Feith Márk 1.c, Fodor Zoltán és Pál Kristóf a 2.c osztályból

´

3-4. évfolyamon:

I. hely: Fülöp Ferenc 4.b, Juhász Mátyás és Tóth László a 3.c osztályból.

´

5-6. évfolyamon:

I. hely: Gulyás Elizabet és Vida Bence az 5. b-ből, valamint Szabó Zsolt a 6.a-ból.

´

Gratulálunk nekik és felkészítőiknek!

´

nov 23

Dunaferr-versmondó verseny eredménye

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum DUNAFERR Szakgimnáziuma és Szakközépiskola 2017. november 15-én szerdán immáron 19. alkalommal rendezte meg városi vers- és prózamondó versenyét, melyre ezúttal – a középiskolásokon kívül – a 7-8. osztályos szavalókat is meghívták.

A seregszemlére 39 nevezés érkezett be. A zsűriben Smuk Imre, a Bartók Kamaraszínház nyugalmazott művészeti vezetője, Őze Áron színész-rendező, a Bartók Kamraszínház igazgatója, Katona Zsuzsanna, a József Attila Könyvtár nyugalmazott igazgatója, és Kövesi Edit magyar szakos tanárnő értékelte az elhangzott szavalatokat. 

´

A középiskolás dobogósok mellett iskolánk indulói szintén dobogós helyezést értek el, méghozzá kettőt is.

´

Az Általános Iskolák kategóriájában elért helyezéseink a következők:

´

I. hely: Horváth Lili 8.b (felkészítő tanára: Nagyidai Zsuzsanna)

´

valamint

´

III. hely: Szopka Gréta Tímea 8.b (felkészítő tanára: Nagyidai Zsuzsanna)

´

Gratulálunk a lányoknak és felkészítőjüknek az elért szép sikerhez!

 

Online újságcikk itt olvasható

´

 

Régebbi bejegyzések «