Lila VegyÉSZbajnokság ORSZÁGOS DÖNTŐ eredménye

A Lila VegyÉSZbajnokság kémia verseny országos döntőjét május 19-én rendezték meg Gyulán,

amelyen iskolánkat a megyei bajnok SZEKERES HUBA 7.b osztályos diákunk képviselte. 

 Huba a döntőbe több száz induló közül levelező, majd helyszíni megyei forduló után került, és kitartó munkája eredményeként

 

ORSZÁGOS II. HELYEZÉST ÉRT EL!

Gratulálunk kiváló eredményéhez neki, és felkészítőjének, Móró Józsefné Kati néninek!

 

CURIE Emlékverseny országos döntő: II. hely!

 

2018. május 12-én szombaton Szolnokon került megrendezésre a CURIE Kémia Emlékverseny országos döntője. Ezen a rangos megmérettetésen iskolánk tanulója, Szekeres Huba 7.b osztályos diákunk a határon túli magyarlakta területekről érkező gyerekekkel is összemérhette tudását, és nagyon szép országos helyet ért el:

 

ORSZÁGOS IX. HELY: SZEKERES HUBA 7.B

 

Huba felkészítője: Móró Józsefné Kati néni

 

Gratulálunk  szép eredményhez mindkettőjüknek, és további sikereket kívánunk!

 

 

Országos Honismereti Verseny dózsás eredményei

A 2017/18-ban megszervezett Országos Honismereti Verseny 4 fordulóból állt.

A gyerekeknek fordulónként feladatlapot kellett kitölteniük, majd a szervezőknek visszaküldeniük. Iskolánkból Tatár Edina történelem szakos kolléganőnk készítette fel és segítette az 5. d osztályból jelentkező diákokat, akik az alábbi szép eredményeket érték el.

 

Csizmadia Maja és Karcsai Vilmos: MEGYEI II. hely, ORSZÁGOS 32. hely!

Garai Sára: MEGYEI VI. hely,

Bokor Lili: MEGYEI VIII. hely,

  Horváth Anna: MEGYEI IX. helyezés.

  

 

Gratulálunk nekik és felkészítőjüknek, büszkék vagyunk rájuk!

 

 

 

“Historia est magistra vitae” regionális verseny dózsás eredménye

 

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium  május 11-én megrendezett
“Historia est magistra vitae” elnevezésű regionális versenyén iskolánkból is részt vett diák,
aki dobogóra is léphetett!

 

II. HELYEZETT: LŐWINGER DORKA ESZTER 8.C

 

Felkészítő tanára: Molnár Attila

 

Nagy Digitális Kaland – informatikai csapatverseny

 

A Rudas középiskola az 5-6. évfolyamosok részére csapatversenyt rendezett 2018. május 11-én, Nagy Digitális Kaland címmel.

 

A város 23 csapat közül iskolánk dobogós helyet szerzett.

 

II. hely: TECHNO KECSKÉK csapata

 

 

A csapat tagjai: Horváth Bálint, Kovács Botond, Koós Patrik 5. c osztályos diákjaink

 

Felkészítőjük: Fejes Ildikó tanár néni

 

MMK Gyermek Vetélkedő I. hely!

 

Az MMK 2018. május 10-én rendezte hagyományos tankerületi Gyermek Vetélkedőjét, 

melyen iskolánkból a 3. c csapata indult és győzött!

 

I. HELY: “MESÉS HŐSÖK” c. csapat

 

 A csapat tagjai: Biczó Zoé, Fitos Petra Fanni, Klinszki Luca, Milek Petra 3.c 

 

Felkészítőik: Seres-Rausch Bernadett és Bartók Gábor

 

Pindur Pandurok – II. hely!

 

 A 2.a osztályból a “Pindúr-pandúr” nevű 9 fős csapat  2018. május 10-én megrendezett Bűn-, és balesetmegelőzési versenyen vett részt, ahonnan dobogós helyezést hoztak el.

 

II. HELY: Pindúr-pandúrok csapat (2.a)

                 A kép jobb minőségben

 

Felkészítőjük az osztályfőnökük: Flick Szabina tanítónő

Gratulálunk nekik!

 

 

RÖPLABDA DIÁKOLIMPIA – országos elődöntő

 

A III. korcsoport (5-6. évfolyamos) fiú röplabda csapatunk a Diákolimpia május 5-én, Dunaújvárosban megrendezett országos elődöntőjén  a dobogó legfelső fokára léphettek, s ezzel továbbjuthatnak az országos döntőbe.

 

 I. HELY: DÓZSÁSOK CSAPATA

 

A csapat tagjai:

Bekker Kristóf, Béres Mátlyás, Fábián Levente, Gyurgyó Gábor,
Jakab Roland,
Kulik Noel Gábor, Matyiák Zsolt, Pász Olivér, Peredi Zoltán,
Sipos Erik, Szilágyi András, Vízi Marcell.