Pályaorientációs nap a Dózsa György Általános Iskolában.

Október hónap programjai

 

 

OKTÓBER

– 10. 01. Zene Világnapja – megemlékezés játékos totóval.
– 10. 04. Állatok Világnapja – alsós tagozatosok kiállítása a felső aulában.
– 10. 06. Megemlékezés az 1849. okt. 6-i mártírokról – iskolarádió, 6.d osztály, Udvardi Dóra
10.08. 17-18h-ig: FOGADÓ ÓRA
-10. 12. Országos BOLYAI Matematika Verseny – megyei fordulója
– 10. 13. szombat: TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP – PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP
                     Az Iparkamara és iskolánk közös szervezésében telik a délelőtt, mind az alsó, mind a felső                                                       tagozat a témának megfelelő programokon vesz majd részt.

(Részletek)

– 10. 15. 14 h, tornaterem: Első osztályosok avatása  – Az alsós Dózsa-hét első eseménye
(A felsősöké 2019. március 18-22 között lesz, a Fenntarthatósági Témahéttel egybekötve!)
– 10. 16. – alsós tanulmányi versenyek a délután folyamán.
– 10. 17. 14-15 óráig – Hallowe’en Party alsó és felső tagozaton. TÖKLÁMPÁS-faragó verseny.
                     – Csak lámpásokat fogad el a zsűri! Ezeket kérjük aznap 7-30 és 7:50 között behozni!)
                    –  Felső tagozat: a belépő a 3 fős csapat mindegyik tagjától egy kis csoki.
A menetlevélre, a jelmezre, és az állomásokon kapott pontokat
a regisztrációs pultnál lehet  majd beváltani!
10. 19. 8 órakor: MEGEMLÉKEZÉS 1956 ESEMÉNYEIRŐL, a tornateremben.
– Ünneplő ruha és tornacipő/váltócipő szükséges!
– A műsort megírta és betanította a 8.b osztálynak: Keszthelyiné Greschner Ágnes
10. 22-26-ig: a diákoknak a felújítási munkálatok miatt TANÍTÁSI SZÜNET LESZ.
10. 29-től 11. 02-ig: ŐSZI SZÜNET(Első tanítási nap: november 5. B-hét hétfői órarend szerint.)                           


 

NOVEMBER  – előzetes

– 11. 05. B-hét hétfő szerint kezdődik a tanítás az őszi szünet után.
11. 10. SZOMBAT: munkanap!
– 11. 12. 17-18 óráig: Fogadó óra
– 11. 13. Magyar Nyelv napja – megemlékezés
11. 28. 16:30-kor ebédlőben: 8. osztályos szülők felvételi tájékoztatója (középiskolák, ig.helyettes)

További tudnivalók a 8. osztályosok és szüleik részére a TOVÁBBTANULÁSRÓL

– 11. 30. ELSŐ NEGYEDÉV ÉRTÉKELÉSÉNEK LEZÁRÁSA.
– 12. 01. szombat: MUNKANAP!!!

Mese-mese mátka – MMK csapatverseny eredménye

 

2018 október 2-án új vetélkedőt szervezett az MMK-ban a Csupacsoda Birodalom Népmesepont: 4 fős csapatok részvételével egy olyan vetélkedőt szerveztek, amelyen mai és eredeti népmesék történetével, szereplőivel kapcsolatos feladatokat kellett megoldaniuk a részvevőknek. Iskolánk ismét dobogóra állhatott:

I. hely: a 4. c osztály csapata

A csapat tagjai: Biczó Zoé, Kecskés Míra, Kliszki Luca, Milek Petra

 

Felkészítőjük: Bartók Gábor, Szerencse Andrea

Gratulálunk!

Online-cikk: itt olvasható további beszámoló a versenyről

 

Láncmese rajzpályázat

 

2018. szeptember 28-án a Móra Ferenc Általános Iskolában hirdették ki a „Láncmese” című rajzpályázat eredményét, melyen diákunk is dobogóra került. Gratulálunk! 

I. helyezett: FEITH MÁRK 2.c

Felkészítője: Gajdó Krisztina

Köszönjük!

 

 

Kedves Támogatók!

Örömmel tájékoztatunk Benneteket, hogy Berci gyógyulására az első héten a Dózsás Tanulókért és Tanáraikért Alapítvány és Ti (szülők, gyerekek, osztályok, tanárok, ismerősök és ismeretlenek) közös összefogásával 230.000 Ft támogatást gyűjtöttünk össze!

A befolyt összeget átadtuk a családnak. Hálás szívvel, megilletődve vették át a pénzt, melyet Berci gyógyíttatására és a mindennapi költségekre fordítanak.

Berci állapota javul, de még hosszú út áll előtte a teljes felépüléshez.

Mindenkinek köszönjük az önzetlen segítséget!

Üdvözlettel:

Jánosiné Szegfű Andrea és Schmidt-Szabó Gabriella  

tanító nénik

Dunaújváros, 2018. szeptember 17.

És még nincs vége!

További híreink:

Nagyon hálásak vagyunk azért a rendkívül gyors és bőkezű támogatásért, amit Berci és családja megsegítésére kaptunk.  Lenyűgöző mindaz, ami történt és történik, szavakkal nehezen kifejezhető!

Most mégis álljon itt egy cikk (duol.hu), amely csupán egy szeletét, egy csodálatos szeletét ennek a fantasztikus összefogásnak.

MINDENKINEK SZÍVBŐL KÖSZÖNJÜK!!!

 

 

 

 

FELHÍVÁS!

Tisztelt Szülők, Ismerősök, Barátok!

Egy kisdiákunk sajnálatosan budapesti gyermekkórházba került minimum 3 hétre, ahol magas költségek terhelik családját. Elhatároztuk, hogy adományokkal segítjük a családot.  Az ágy (édesanya ott alszik) ára 3000 Ft, emellé jön még az egyéb napi költség (étkezés, stb). 

Iskolánk saját alapítványa (Dózsás Diákokért és Tanáraikért) már felajánlott egy szép összeget, valamint a tanári kar is gyűjtést szervez.

Kérjük, aki szívesen támogatná a családot, adományát küldje be gyermekével az osztályfőnököknek. Természetesen másoktól is szívesen fogadunk el adományt!

Szíves segítségüket köszöni a család, és az iskola minden tagja!

– dózsások

 

FELHÍVÁS!


Tisztelt Szülők!

A GINOP-6.1.2 Digitális szakadék csökkentése… című pályázat keretében
iskolánk ingyenes informatikai képzést szervez szülők, nagyszülők számára.

A képzések címe:
1. „Első lépések a digitális világba – IKER1 szintű képzés”
A képzésre jelentkezhet bármely 16-64 év közötti felnőtt, aki legfeljebb alsó középfokú végzettséggel rendelkezik és kevés az informatikai ismerete.
A képzés óraszáma: 35 óra.
A képzés 2018. szeptember 26. és október 29. közötti időszakban a késő délutáni, esti órákban, az Önök elfoglaltságához igazodva zajlana.
Kérem, részvételi szándékát jelezze 2018. 09. 15-ig az értesítés visszaküldésével!

2. „Önállóan használom az informatikai eszközömet – IKER2 szintű képzés”.
A képzésre jelentkezhet bármely 16-64 év közötti felnőtt, akinek legfeljebb alsó középfokú végzettsége van és rendelkezik IKER1 alapszintű informatikai ismeretekkel.
A képzés óraszáma: 35 óra.
A képzés 2018. szeptember 18. és október 18. közötti időszakban a késő délutáni, esti órákban, az Önök elfoglaltságához igazodva zajlana.
Kérem, részvételi szándékát jelezze 2018. 09. 12-ig az értesítés visszaküldésével!

További információk:
Tóth Györgyné      06-20-431-9758 telefonszámon.

1. Jelentkezési lap letöltése:  „Első lépések a digitális világba – IKER1 szintű képzés”

2. Jelentkezési lap letöltése:  „Önállóan használom az informatikai eszközömet – IKER2 szintű képzés”. 

Szeptember hónap programjai

 

 

SZEPTEMBER

09. 03. ELSŐ NAP AZ ISKOLÁBAN

 Első osztályosok: Ünneplőben jönnek, 07:30 – 07:45 között a leendő tantermükbe.
             8 órától tanévnyitó ünnepély a tornateremben, majd a tantermükben folytatják
             az ismerkedést a tanítóikkal, taneszközökkel és az iskolával.

2-8. évfolyamig:
– Tantermeikbe érkeznek 07:30-ig.
–   8 órától tanévnyitó ünnepély a tornateremben.
– „Köszönjük, Sió!” pályázat nyerteseinek kihirdetése.
– Megtartott órák:
            –  alsósoknál 3 tanóra
             – felsősöknél 4 tanóra (3 osztályfőnöki, 1 szaktárgyi)
– Hozzanak magukkal: bizonyítványt(alsósok aláírva), üres táskát, íróeszközt, osztályfőnöki füzetet.

12 órára minden évfolyam végez.

Az első osztályosok szülői értekezletei 16 órától kezdődnek az osztálytermekben!
– PÓT-EBÉDBEFIZETÉS: 2018. szeptember 3-án, 7-9 óra között.
    (Kérjük, akik elmaradtak ezzel, feltétlenül fizessék be gyermekeik számára az ebédet! )

  - 09. 04. ELSŐ TANÍTÁSI NAP (A-HÉT SZERINT)
  - Szeptember 1-2. hét: szülői értekezletek

  - Szeptember 12-én és 13-án ; 14-16:30-ig: GENERALI SZIMBA biztosítás befizetése: iskola aulájában.
                        Kérjük, hozzák magukkal:
               a kitöltött adatlapot (mindkét felén), illetve
                      a választott kategória árát!
  A biztosítás adatlapjához a szülői értekezleteken, vagy a gyerekeken keresztül juthatnak hozzá,
                                                         szükség esetén befizetéskor is kitölthető.
                                                


                                                          

Köszönjük!
                                             

—————-   Az oldal szerkesztés alatt! ——————-