Megyei 6. helyezés

2018. december 5-én rendezte a székesfehérvári Hétvezér Általános Iskola hagyományosan megrendezett megyei versenyét, melynek címe:

TERMÉSZET – EMBER – KÖRNYEZET

A 19 induló csapatban ott volt a 2 fős csapatunk, akiket Csapó Mária tanárnő készített fel.

Berke Fruzsina és Tángli Anetta 8. d osztályos diákjaink a VI. helyezést érték el!

Szívből gratulálunk szép teljesítményükhöz!

Sikerek a Lórántffyban!

2018. december 5-én rendezte meg a Lórántffy Szakközépiskola tankerületi
„ZÖLDÜLJ” nevezetű környezetvédelmi versenyét.
Iskolánk rendszeresen részt vesz ezen a versenyen. A most induló csapatot Csapó Mária, Móró Józsefné és Takács-Mittág Anikó készítette fel.

Diákjaink eredményei:
Csapatversenyben: I. HELYEZÉS  – továbbjutottak

Egyéni helyezéseik:
I. hely – Szekeres Huba 8.b
II. hely – Kvák Dávid 7.c

III. hely – Kiss Dorka Szofi

Lelki egészség rajzpályázat

Az Egészségmegőrzési Központ az iskolákkal kiépített szoros kapcsolatát más alkalmakkal, például vetélkedőkkel, rajzpályázattal is megerősíti minden évben.
Idén „Lelki Egészség” címmel hirdette meg rajzpályázatát, melyre diákjaink is beküldték pályamunkáikat.
Közülük 3-an díjazásban is részesültek:

Gál Jázmin és Fazekas Anita 8.a
Várnai Laura 8.c

Gratulálunk nekik és felkészítőiknek:
Pálmai Csilla tanárnőnek, valamint a Wesley daCapo AMI művésztanárainak!

Játékos idegennyelvi vetélkedő a POK-ban

A Pannon Oktatási Központ Dunaújvárosi Magángimnázium által hagyományosan megrendezett játékos idegennyelvi vetélkedőn. 

I. HELY: DÓZSA-csapat

A csapat tagjai: Aczél Máté, Annus Vince, Szekeres Huba, Veres Gábor András (8. évfolyamosok)

FELHÍVÁS!

Programok!

DECEMBER

12. 01.  szombat: MUNKANAP, A-hét hétfői órarend szerint      + városi rajzverseny kiírása
          9-11hJÁTSZÓHÁZ LEENDŐ ELSŐSÖK RÉSZÉRETOVÁBBI INFORMÁCIÓK
12. 05.  MIKULÁS-KUPA: Városi Labdarúgó Bajnokság 3-4. évfolyamos fiúknak.
– 12. 03-07: Osztályok Mikulás-délutánjai.
12. 11. KEDDEN! 17 óra: Fogadó óra
  Tisztelt Szülők, csak ebben a hónapban, technikai okból KEDDEN lesz a fogadóóra!
– 12. 01-20-ig: Alsósok projekthetei: „Karácsonyra készülünk”
12. 15. szombat: MUNKANAP B-hét hétfői órarend szerint
– 12. 19. Városi rajzverseny eredményének kihirdetése
– 12. 19. Városi Karácsonyfa-díszítő verseny
– 12. 21. Karácsonyi műsor (alsós projekt zárása)
TÉLI SZÜNET 2018. december – 2019. január. 2. Első tanítási nap: 2019. január.  3. (A-hét csütörtök)

 2019. JANUÁR – előzetes

– 01. 03: ELSŐ TANÍTÁSI NAP B-hét csütörtöki órarend szerint
– 01. 08-12.  8. évfolyam próbefelvételi írása MATEMATIKÁBÓL
– 01. 14. 17 óra: Fogadó óra
01. 19. szombat: 8. osztályosok írásbeli felvételije magyarból, matematikából (gimnáziumok)
               8. osztályosok és szüleik számára további információk a továbbtanulással kapcsolatban
01. 25. I. félév zárása.
01. 26. TANÍTÁSI NAP – ekkor dolgozzuk le az iskola felújítása miatt kiadott szünetet. 

Tankerületi Mesemondónk

A Nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola 2018. november 23-án rendezte meg tankerületi Mesemondó Versenyét általános iskolák alsósai részére. 

Iskolánkból az indulók közül ketten léphettek fel a dobogóra:

I. hely: Lenhardt Krisztián 1.a
Felkészítője: Bebesi Csaba

III. hely: Lantos Csenge 3.c
Felkészítője: Vesztergomné Szurma Beáta

GRATULÁLUNK!

Kalligráfus Dózsások

November 23-án délután a Pannon Oktatási Központ Gimnázium aulájában került megrendezésre az iskola idei rajzpályázatának díjátadója, és a beküldött műveket bemutató kiállítás megnyitója.
Fehériné Hamucska Andrea tanárnő kezdeményezésére az idei pályázat témája a kalligráfia volt.
Sok alkotó diák, és szülő élvezhette a rendezvényt, amelyen Novák Tamás grafikus művész és kalligráfus beszélt a témáról. A művész úr a díjazottaknak saját nevüket ábrázoló kalligráfiát ajándékozott.
A beérkező 236 mű közül 6-6 általános és középiskolást díjazott a zsűri, de kiosztottak 23 dicséretet is.
A rendezvény hivatalos részét kötetlen beszélgetés követte, amelyen a gyerekek, sőt néhány szülő is kipróbálhatta a kalligráfia eszközeit. Igazán érdekes és kreatív közös alkotás született.

Iskolánkból a részvevő diákok közül

Díjazott lett: Balogh Lili Panna, Kiss Illés Dénes, Vaskó Lara.

Dícséretben részesült: Darab Márton, Németh Zsófia, Urbán Dávid, Vén Adél.

KÉPEK MEGTEKINTÉSE

Forrás: http://pok.suli.hu/intro/magangimnazium/aktualitasok/#aktualis12

Felkészítőik: Pálmai Csilla tanárnő és a Wesley daCapo AMI művésztanárai