III. hely a Bánkiban!

A Dunaújvárosi SzC Bánki Donát Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája minden évben megrendezi az általános iskolák 8. évfolyama számára

a SZÁMÍTÓGÉPES ALAPISMERETEK c. versenyét.

A 2019. január 17-én megrendezett idei versenyen iskolánk csapata az alábbi helyezést érte el:

III. helyezés – A Dózsa Iskola csapata

A csapat tagjai: Marosi Péter, Szucsány Ármin (8.b), valamint Gajdácsi Zoltán és Thék Levente (8.d) osztályos diákok.

A versenyre felkészítette őket: Fejes Ildikó tanárnő

GRATULÁLUNK MINDENKINEK!

Tankerületi rajzpályázat – Jövő városa – díjazottunk

A „Jövő városa” c. rajzpályázaton 

III. helyezett lett: Peredei Nóra 4.a

Munkáját a KMI-ben rendezett kiállításon is meg lehet tekinteni.

Segítői: Bartók Gábor, Jánosiné Szegfű Andrea, Pálmai Csilla

FELHÍVÁS!

Programok!

JANUÁR

– 01. 03: ELSŐ TANÍTÁSI NAP B-hét csütörtöki órarend szerint
– 01. 08-12.  8. évfolyam próbafelvételi írása MATEMATIKÁBÓL
– 01. 14. 17 óra: Fogadó óra
– 01. 15. 16:30 Értekezlet a Szülői Munkaközösség részére
01. 19. szombat: 8. osztályosok írásbeli felvételije magyarból, matematikából (gimnáziumok)

               8. osztályosok és szüleik számára további információk a továbbtanulással kapcsolatban

– 01. 22. 14-16 óráig: VÉRADÁSI LEHETŐSÉG 
01. 25. I. félév zárása.
01. 25. 17:00-20:30: ISKOLAI DISZKÓ.Technikai okok miatt elmarad!
01. 26. szombat TANÍTÁSI NAP B-hét szerdai órarend szerint.
         (ekkor dolgozzuk le az iskola felújítása miatt kiadott szünetet)
– 01. 28. 14:00 Osztályozó értekezlet (7. és 8. órák elmaradnak!)


FEBRUÁR – előzetes

– 02. 01. péntek, 8:00: osztályfőnöki órán: félévi értesítők kiosztása
– 02. 04. Félévi értekezlet (14 órától – 7. és 8. órák elmaradnak!)
– 02. 08. 9-11 óráig: ISKOLANYITOGATÓ – Bemutatkoznak tagozataink
               a leendő első osztályos gyerekeknek és szüleiknek.
– FEBRUÁRI SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEK  (Febr. 5-14. között.)
– 02. 15. 15:00-tól 18 óráig: ALSÓS FARSANG
– 02. 22. 14:30-18-ig: FELSŐS FARSANG.     18-20:30-ig DISZKÓ

KÖSZÖNET!

Szeretnénk köszönetet mondani azoknak a gyerekeknek és szülőknek,akik hozzájárultak ahhoz, hogy a karácsonyi Cipősdoboz akciónk eredményesen zárulhatott.
Több, mint 100 ajándékcsomagot szállítottunk el a Család- és Gyermekjóléti Szolgálat munkatársaihoz, akik eljuttatják azokat a rászoruló dunaújvárosi családok részére.
Köszönünk minden segítő, önzetlen felajánlást!
Békés Boldog Ünnepeket Kívánunk!

Paksi Atomerőműben jártak a Dózsás tanulók

A 2018/19-es tanévben a Nemzeti Tehetségprogram keretében tanévben a „matematikai, a természettudományos, a technikai, digitális, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése a köznevelési intézményekben” című pályázat valósul meg heti másfél órás foglalkozásokon a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolában tizenkét diák részvételével. A pályázathoz kapcsolódóan idén már két tanulmányi kiránduláson vettek részt a tanulók. 2018. október 17-én csoportunk a kulcsi szélerőműbe, november 30-án pedig a Paksi Atomerőmű Tájékoztató- és Látogató Központjába, illetve az Atomenergetikai Múzeumba látogattunk el. A tartalmas programok során diákjaink fizikatudása bővült, új ismeretekkel és élményekkel gazdagodtak. A tavaszi félévben további tanulmányi utakra indulnak a természettudós tanulók. A pályázati program és a kirándulás megvalósításában Garamvölgyi Józsefné és Csapó Mária szaktanárok vesznek részt.

Városi Informatika verseny díjazottja


A BIROK Szabó Magda Tagintézménye (volt Szilágyi iskola) által
2018. december 5-én rendezett
tankerületi informatika versenyen
I. helyezett lett:  SÁNTA RÉKA 6.C 
Felkészítő tanára: Fejes Ildikó
Gratulálunk!

 

JAKD – Mesemondó verseny – díjazottaink

2018. december 7-én rendezte a József Attila Könyvtár mesemondó versenyét, melyen Udvardi Dóra tanárnő felkészítésében a 6. évfolyamos (6.a és 6.d) osztályos diákok vettek részt.

Közülük 3-an az alábbi szép eredményeket érték el:

ARANYALMA-DÍJ:

Varga Lelle Hanna és Zajzon Gréta a 6.a osztályból

KÜLÖNDÍJ: Szabó Huba 6.d

Gratulálunk!